XS
SM
MD
LG

Kruševo novi lider

Odigrano je 8. kolo Druge lige FBiH, grupa Jug, već bivši lider gornjovakufska Sloga ja na svom terenu golom Grubeše stekla prednost u duelu sa Ljubuškimi, 1:0.

U drugom dijelu utakmice Ljubušaci su golovima Brkića i Bencuna slavili 1:2.  

FK Klis je gostovao kod sastava Kamešnice, nakon dva uzastopna poraza u Podhumu, Livnu, je golovima Muamera Vile u 21' i najboljeg strijelca lige mlađanog Aida Kudra  u 41' prvi dio riješio u svoju korist 0:2.

U drugom poluvremenu u 60' Vidović je za domaće pogodio za 1:2, u 77' isti igrač je poravnao na 2:2. Strijelac prvog gola za Klisa Muamer Vila je u 80' svojim golom donio ponovo Klišane, 2:3, da bi Stjepan Krezo u nadoknadi izgubljenog vremena postavio konačnih 3:3.

Brotnjo je zabilježio domaću pobjedu protiv ekipa NK Stolac 2:0, Ilić, Prskalo, Rama protiv Čapljine 2:1, golovima Ivića, za Čapljince gol je postigao Kordić. N

a preostale dvije utakmice slavile su gostujuće ekipe istim rezultatom 3:1, Kruševo je savladalo Neum (Džeba 2, Medić), a, Višići Grude (Žobrak 2, Pažin). Turbina i Troglav su u Jablanici odigrali miroljubivo 1:1, Begić- Vidović.

Rezultati,

Jablanica : FK Turbina - NK Troglav 1:1 (Begić 49' /Vidović 53'),

Čitluk : NK Brotnjo - NK Stolac  2:0 (Ilić 59' Prskalo 76')  .

 Podhum, Livno  : NK Kamešnica -  FK Klis    3:3 (Vidović 60' 77' Krezo 90+1' /Vila 21' 80' Kudra 41').

  Gornji Vakuf /Uskoplje:  NK Sloga – NK Ljubuški 1:2 (Grubeša 32' / Brkić 70' Bencun 82').

Prozor / Rama :  NK Rama – NK Čapljina  2:1 (Ivić 68' 85'/ Kordić 32' ).

Neum  : NK Neum – NK Kruševo  1:3 (Lovrić 67' / Džeba 20' 90+5' Medić 53).

Grude : NK Grude - NK Višići 1:3 (Bračić 38' /Pažin 33' Žobrak 64' 69' ) .

Lista strijelaca,

8 golova – Aid Kudra (FK Klis), Josip Ivić (NK Rama),

6 – golova, Franjo Posavac (NK Sloga), Pavo Čeko (NK Kamešnica),

5 – Armin Agić (NK Sloga), Luka Bencun (NK Ljubuški),  Mihovil Džeba (NK Kruševo), Nikola Granić (NK Neum), Jure Lovrić, Marsel Mace (NK Neum)....


Čapljina 2 : 2 Neum
Stolac 0 : 1 Ljubuški
Višići 2 : 0 Troglav 1918
Klis 4 : 1 Turbina
Kruševo 2 : 2 Sloga
Kamešnica 1 : 1 Rama
Grude 2 : 3 Brotnjo
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloga 13 7 4 2 25
2 Troglav 1918 13 7 4 2 25
3 Kruševo 13 7 3 3 24
4 Višići 13 7 3 3 24
5 Klis 13 6 3 4 21
6 Neum 13 6 2 5 20
7 Brotnjo 13 5 4 4 19
8 Kamešnica 13 4 5 4 17
9 Turbina 13 5 2 6 17
10 Ljubuški 13 4 4 5 16
11 Rama 13 2 7 4 13
12 Čapljina 13 3 4 6 13
13 Stolac 13 2 2 9 8
14 Grude 13 1 3 9 6