XS
SM
MD
LG

Lider Kruševo domaćin Kamešnici, Sloga u Čapljini

U subotu 15. oktobra 9. kolo Druge lige FBiH, grupa Jug u Čapljini otvaraju istoimeni sastava i gornjovakufska Sloga i NK Stolac i NK Rama .

U nedjelju 16. oktobra igra se preostalih pet utakmica, u Buturović Polju domaći Klis dočekuje sastav Gruda, lider Kruševo je domaćin Kamešnici, livanjski Troglav 1918 će ugostiti Neum, Višići čitlučko Brotnjo, Ljubuški jablaničku Turbinu .

Subota. 15. oktobar u 15:00 sati,

Čapljina : NK Čapljina – NK Sloga, stadion Bjelave, glavni sudija : Asim Hajdar (Konjic), pomoćnici : (Konjic) i Andrija Dolić (Prozor/Rama), delegat : Sikvio Bubalo (Mostar). 

Stolac : NK Stolac – NK Rama , stadion „Zagrad“ Mate Bilić  (Ljubuški), Maio Bakula (Posušje) i Hrvoje Brkić (Ljubuški), Fazlija Puzić (Mostar).

Nedjelja, 16. oktobar u 15:00 sati,

Ljubuški  : NK Ljubuški - Turbina   , Babovac , Petar Bilić   (Čapljina), Ivan Ljubić (Mostar) i  Darijo Lovrić (Široki Brijeg), Petar Landeka  (Tomislavgrad).

Višići  : NK Višići  - NK Brotnjo    ,  stadion „Čeari“ Elmedin Padalović (Buturović Polje - Konjic), Nedim Kapidžić  (Blagaj – Mostar ), i Nedim Kozić (Mostar), Igor Mehler (Mostar).

 Buturović Polje  : FK Klis -  NK Grude  , Sportski centar „Seid Padalović“  Ante Padro  (Livno), Ante Salapić (Livno) i Matej Bevanda (Čitluk) , Nikola Beno (Čapljina).

 Livno  : NK Troglav  - NK Neum  , stadion „Zgona“  Armin Šarić  (Stolac), Petra Obradović (Stolac ) i Merima Tanović (Mostar ) , Boro Posavac (Gornji Vakuf / Uskoplje).  

Mostar :  NK Kruševo – NK Kamešnica   , stadion HŠK Zrinjski – pomoćni teren,   Vedad Begluk (Mostar- Bijelo Polje) , Alem Kruškonja i Toni Jelolnjić oba Mostar , Toni Bandić   (Grude).


Čapljina 2 : 2 Neum
Stolac 0 : 1 Ljubuški
Višići 2 : 0 Troglav 1918
Klis 4 : 1 Turbina
Kruševo 2 : 2 Sloga
Kamešnica 1 : 1 Rama
Grude 2 : 3 Brotnjo
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloga 13 7 4 2 25
2 Troglav 1918 13 7 4 2 25
3 Kruševo 13 7 3 3 24
4 Višići 13 7 3 3 24
5 Klis 13 6 3 4 21
6 Neum 13 6 2 5 20
7 Brotnjo 13 5 4 4 19
8 Kamešnica 13 4 5 4 17
9 Turbina 13 5 2 6 17
10 Ljubuški 13 4 4 5 16
11 Rama 13 2 7 4 13
12 Čapljina 13 3 4 6 13
13 Stolac 13 2 2 9 8
14 Grude 13 1 3 9 6