XS
SM
MD
LG

Sloga čeka Stolac

Sloga Gornji Vakuf /Uskoplje

Sve utakmice 10. kola Druge lige FBiH, grupa, Jug igraju  se u nedjelju 23. oktobra, lider gornjovakufska Sloga bi trebala imati laganu domaću zadaću u susretu protiv Stoca, drugoplasirano Kruševo gostuje fenjerašu sastavu Gruda, trećeplasirani Troglav 1918 je domaćin Ljubuškom, a, Klis će gostovati u Čitluku gdje ga očekuje Brotnjo.

U Prozoru / Rami, domaću Ramu očekuje neizvjesna utakmica protiv ekipe Višići, jablanička Turbina je domaćin Čapljini, oba sastava imaju po 11 bodova, sedmoplasirani Neum ima priliku na svom terenu da pobjedom protiv Kamešnice popravi bodovni saldo.

Nedjelja. 23. oktobar u 14:30 sati,

Jablanica: Turbina - NK Čapljina , stadion „Salem Halilhodžić“ , glavni sudija : Josip Ćuže (Mostar), pomoćnici : Hrvoje Brkić (Ljubuški) i Said Hakalović (But. Polje), delegat : Nedžad Pehilj (Stolac). 

Gornji Vakuf / Uskoplje : NK Sloga -  NK Stolac , stadion „Košute“ Vedad  Begluk  (Mostar – Bijelo Polje), Mataj Bevanda (Čitluk) i Andrija Dolić (Rama), Nikola Beno  (Čapljina).

Neum  : NK Neum - NK Kamešnica , stadion , „Meteriz“ ,  Marko Odak  (Čitluk), Ivan Marijanović (Mostar) i Mate Bilić  (Ljubuški), Samir Spahalić  (Mostar).

Prozor / Rama  : NK Rama -  NK Višići    ,  stadion „Luka“ Ivo Ćaleta (Kupres), Ante Padro i Ivica Brešić oba Livno , Tomo Kokalović  (Bosansko Grahovo).

Čitluk   : NK Brotnjo - FK Klis  stadion  „Bare“  Goran Kolobara, Mamer Memić i Alem Kruškonja, Sanin Zukanović svi Mostar ..

 Livno  : NK Troglav 1918 - NK Ljubuški     , stadion „Zgona“  Armin Šarić  (Stolac), Merima Tanović  (Mostar ) i Darijo Lovrić (Široki Brijeg ) , Mate Madžar  (Livno).  

Grude :  NK Grude - NK Kruševo  , stadion „Elić Luka“ Petar Bilić (Čapljina) , Ivan Ljubić i Toni Jelonjić oba Mostar, Ivan Musa  (Čitluk).


Čapljina 2 : 2 Neum
Stolac 0 : 1 Ljubuški
Višići 2 : 0 Troglav 1918
Klis 4 : 1 Turbina
Kruševo 2 : 2 Sloga
Kamešnica 1 : 1 Rama
Grude 2 : 3 Brotnjo
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloga 13 7 4 2 25
2 Troglav 1918 13 7 4 2 25
3 Kruševo 13 7 3 3 24
4 Višići 13 7 3 3 24
5 Klis 13 6 3 4 21
6 Neum 13 6 2 5 20
7 Brotnjo 13 5 4 4 19
8 Kamešnica 13 4 5 4 17
9 Turbina 13 5 2 6 17
10 Ljubuški 13 4 4 5 16
11 Rama 13 2 7 4 13
12 Čapljina 13 3 4 6 13
13 Stolac 13 2 2 9 8
14 Grude 13 1 3 9 6