XS
SM
MD
LG

Derbi u Višićima, Kruševo ugošćuje Brotnjo

U subotu 29. oktobra igraju se tri utakmice Druge lige FBiH, grupa Jug, nakon deset odigranih kola na prvom mjestu je ekipa gornjevakufske Sloge.

U Čapljini će domaći sastav koji je pri dnu tabele će ugostiti livanjski Troglav  koji je u vrhu, Stolac je domaćin  jablanićkoj Turbini, a Kamešnica Grudama.

U nedjelju 30. oktobra  Klis za rivaala će imati prozorsku Ramu, dok derbi kola igraju četveroplasirani Višići, 18 bodova  i lider Sloga, 23 boda. Ljubuški dočekuje sastav Neuma, a, Kruševo čitlučko Brotnjo.

 

Subota. 29. oktobar u 14:30 sati,

Čapljina: NK Čapljina – NK Troglav 1918,, stadion „Bjelave“ , glavni sudija : Marko Odak (Čitluk), pomoćnici : Toni Jelonjić (Mostar) i Amir Krivić (Konjic), delegat : Branko Zadro  (Vitina). 

Stolac : NK Stolac – FK Turbina, stadion „Zagrad“  Vinko Perić  (Mostar),Nedim Kapidžić (Blagaj - Mostar) i Ivan Marijanović  (Mostar), Majkl Proleta  (Čapljina).

Podhum,Livno  : NK Kamešnica – NK Grude stadion , „Bilo Polje“ ,  Marijo Bakula  (Posušje), Ivo Ćaleta (Kupres) i Darijo Lovrić  (Široki Brijeg), Mihovil Klišanin  (Šujica, Tomislavgrad).

Nedjelja, 30. oktobar u 13:30 sati,

Buturović Polje  : FK Klis - NK Rama ,  Sportski centar„Seid Padalović“ Ante Padro, Ivica Brešić i Ante Salapić svi Livno , Mirza  Muraspahić  (Mostar).

Višići : NK Višići – NK Sloga,  stadion  „Ćeari“ Goran Kolobara (Mostar), Ivan Ljubić (Mostar) i Matej Bevanda (Čitluk),  Almir Miljević (Konjic) .

  Ljubuški :  NK Ljubuški - Neum    , stadion „Babovac“  Armin Šarić  (Stolac), Nedim Kozić (Mostar ) i Petra Obradović (Stolac ) , Enver Vilogorac  (Mostar).  

Mostar :  NK Kruševo  - NK Brotnjo, pomoćni teren NK Zrinjski, Mate Bilić  (Ljubuški) , Edin Marić (Mostar) i Hrvoje Brkić (Ljubuški), Ivica Mukulić  (Široki Brijeg).


Čapljina 2 : 2 Neum
Stolac 0 : 1 Ljubuški
Višići 2 : 0 Troglav 1918
Klis 4 : 1 Turbina
Kruševo 2 : 2 Sloga
Kamešnica 1 : 1 Rama
Grude 2 : 3 Brotnjo
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloga 13 7 4 2 25
2 Troglav 1918 13 7 4 2 25
3 Kruševo 13 7 3 3 24
4 Višići 13 7 3 3 24
5 Klis 13 6 3 4 21
6 Neum 13 6 2 5 20
7 Brotnjo 13 5 4 4 19
8 Kamešnica 13 4 5 4 17
9 Turbina 13 5 2 6 17
10 Ljubuški 13 4 4 5 16
11 Rama 13 2 7 4 13
12 Čapljina 13 3 4 6 13
13 Stolac 13 2 2 9 8
14 Grude 13 1 3 9 6