XS
SM
MD
LG

Sloga jesenji šampion

Sloga, Gornji Vakuf /Uskoplje

U susretima 13. kola Druge lige FBiH, grupa Jug u subotu 12. novembra igrala su se dva susreta, već u 12 ' u Stocu, Ljubuški je preko Raspudića stekao prednost 0:1, što je i krajnji ishod ove utakmice.

U drugom subotnjem duelu između Čapljina i Neuma, Marsel Mace je svojim golom doveo Neumljane u prednost 0:1 u 31 minuti, da bi je u 51 ' Ajanić udvostručio.

U drugom poluvremenu Čapljinci su preko Pehara smanjili na 1:2, da bi Maslać u nadoknadi izgubljenog vremena postavio konačni 2:2.

U nedjelje 13. novembra je odigrano pet preostalih susreta, u derbiju kola u Mostaru Kruševo i gornjovakufska Sloga su odigrali 2:2, strijelci su bili za Kruševo, Buhač i Gažo, za Slogu, Abazović i Posavac, čitlučko Brotnjo je u Grudama slavio 3:2, Beljo, Galić i Prskalo su pogađali za Brotnjo, Bračić i Čorluka za Grude.

U Buturović Polje Klis je u komšijskom derbiju sa Turbinom slavio 4:1, Maid Graho i Aid Kudra su postigli po dva gola, za Jablaničane Bečić , Ljubuški je na gostovnju u Stocu golom Raspudića pobjedio 1:0 (Raspudić), Višići su na svom terenu bili bolji od Troglava 2:0, oba gola je dao Pažin, dok su Kamešnica i Rama odigrali 1:1.

Rezultati,

Čapljina :  NK Čapljina – NK Neum 2:2 ( Pehar 56' Maslać 90+4 '/  Mace 31' Ajanić 51') ,

Mostar : NK Kruševo - FK Sloga 2:2 ( Buhač 44 ' Gažo 83 '/ Abazović 34 ' Posavac 65 ' )  .

Grude  : NK Grude - NK Brotnjo 2:3 ( Bračić 38 ' Ćorluka 66 '/ Beljo 28' Galić 53 ' Prskalo 56 ').

Buturović Polje  : FK Klis - FK Turbina 4:1 (Graho 4 ' 30' Kudra 84 ' 90 ' / Bečić 45 + 1 ').

Stolac : NK Stolac - NK Ljubuški  0:1 ( Raspudić 12 ' ).

Višići :  NK Višići – NK Troglav 1918  2:0 (Pažin 39 ' 84 ' ').

Podhum.Livno : NK Kamešnica - NK Rama 1:1 (Čeko 90 + 3' / Budimir 85 ' ) .

Lista strijelaca,

10 – Aid Kdra (FK Klis), Franjo Posavac (NK Sloga), Josip Ivić (NK Rama).

8- Aid Kudra (FK Klis ), Mihović Džeba (NK Kruševo), Marsel Mace (NK Neuma),  

7-  Nikola Granić, Luka Bencun (NK Ljubuški), Josip Vidović (NK Troglav 1918), Jure Lovrić, Jure Lovrić (NK Neum), Josip Vidović (NK Troglav 1918),

6 – Haris Zukić (FK Turbina),  Pavo Čeko (NK Kamešnica),  Armin Agić, Armin Agić  (NK Sloga), Željko Žobrak (NK Višići), Luka Medić (NK Kruševo)....


Čapljina 2 : 2 Neum
Stolac 0 : 1 Ljubuški
Višići 2 : 0 Troglav 1918
Klis 4 : 1 Turbina
Kruševo 2 : 2 Sloga
Kamešnica 1 : 1 Rama
Grude 2 : 3 Brotnjo
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Sloga 13 7 4 2 25
2 Troglav 1918 13 7 4 2 25
3 Kruševo 13 7 3 3 24
4 Višići 13 7 3 3 24
5 Klis 13 6 3 4 21
6 Neum 13 6 2 5 20
7 Brotnjo 13 5 4 4 19
8 Kamešnica 13 4 5 4 17
9 Turbina 13 5 2 6 17
10 Ljubuški 13 4 4 5 16
11 Rama 13 2 7 4 13
12 Čapljina 13 3 4 6 13
13 Stolac 13 2 2 9 8
14 Grude 13 1 3 9 6