Borcu bodovi u Trebinju

Fudbaleri Borca savladali su danas na stadionu Police u Trebinju ekipu Leotara rezultatom 1:0 u sklopu 18. kola m:tel Premijer lige BiH.

Borac je u Trebinje došao na krilima dvije uzastopne pobjede protiv Slobode i Željezničara i bio je nešto aktivniji na otvaranju meča, a u jednom od najboljih napada, Ninković je centrirao, ali loptu niko nije dirao i ona je otišla pored stative gola Perišića.

Poslije toga je Ninković odlično centrirao, ali se Jurilj nije najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu, pa je tako propala nova prilika za Banjalučane.

Igrala se 18. minuta  kada je Pišćević šutirao sa desetak metara, ali lopta je otišla iznad gola Leotara, a već u sljedećem napadu je golman Leotara na sjajan način zaustavio Kulašina, budući da je dobro pratio njegovu igru.

Pervan je u 26. minuti pokušao da ugrozi gol Borca, ali lopta odlazi preko gola Banjalučana, a devet minuta kasnije je veliku priliku propustio Jurilj.

Ponovo je Ninković izveo dobro slobodan udarac, golman Leotara je loše intervenisao, a lopta se kratko odbila do Jurilja, koji je sa pet metara šutirao preko gola kluba iz Trebinja.

Pred kraj prvog poluvremena se u prilici našao ponovo Jurilj, ali njegov udarac sa 12 metara je odbranio Perišić, a onda je pokušao i Predragović, ali nije ozbiljnije ugrozio gol domaćih.

Borac je uspio da dođe do pogotka i vodstva u Trebinju u 63. minuti. Mrkaić je ostavio povratnu loptu za Spremu nakon dodavanja Kulašina, a Spremo je lijepim udarcem pogodio mrežu Leotara.

Strasti u Trebinju su se uzburkale nakon gola Borca, budući da je glavni sudija u samo dvije minute isključio prvo igrača Leotara, Dejana Uzelca, a onda i Marka Maksimovića.

Uzelac je nakon što je faulirao jednog igrača Borca dobio žuti karton, onda i crveni zbog žestokog prigovora, da bi potom iz istog razloga pocrvenio i Maksimović.

Do kraja meča Leotar je nastojao napraviti pritisak sa igračem manje, ali nije uspio doći do pogotka.