“Rudari” bolji od Karlovca u Medulinu

Trener Bojan Krulj daje savjete svojim fudbalerima

Prvoligaš Republike Srpske Rudar Prijedor ostvario je pobjedu u prvoj utakmici na “Medulin kupu 2023” u Hrvatskoj. “Rudari” sa Sane su savladali tamošnjeg drugoligaša Karlovac minimalnim rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Harun Alibegović u 38. minutu. Korner je odlično izveo Demonjić, a Alibegović je nogom sa sedam-osam metara poslao loptu u mrežu protivnika.

Prijedorčani su, pored postignutog gola, imali još nekoliko dobrih prilika da udvostruče prednost i ostvare ubjedljiviji trijumf, ali su u završnici akcija bili neprecizni. S druge strane Karlovac je bio totalno bezopasan i rijetko je ulazio u šesnaesterac Rudar Prijedora, a kada bi se to dogodilo, odbrana “rudara” bi pravovremeno reagovala i otklonila opasnost.
Šef stručnog štaba Rudar Prijedora Bojan Krulj u prvih 45 minuta izveo je ovaj sastav: Trninić, Alibegović, Kovačević, Demonjić, Kamenčić, Mikić, Sajak, Hamzić, Perić, N. Marmat, D. Marmat. U nastavku igre još su ušli: Sekulić, Kervos, Pekija, D. Bilbija, Imamagić, Žoel da Silva, Emanuel, kojić, jovanović, Karagić, Marić, Šebez, Šupuk, M. Bilbija, Čehić, Korlat.
Treba istaći da je za prvi tim Prijedorčana debitovao 16-godišnji Marko Šebez, nova nada potkozarskog fudbala.
Naredni protivnik Rudar Prijedora na “Medulin kupu 2023” u Istri je imenjak Rudar iz Pljevalja 2. februara (15 časova).

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor
Omarska 3 : 1 Sloboda (MG)
Modriča 4 : 2 Zvijezda 09