Remi Omarske i Slobode Novi Grad

GOMJENICA – u prvoj pripremnoj utakmici Omarska i Sloboda su odigrali neriješeno 1-1. Utakmica je odigrana na terenu sa vještačkom travom u Gomjenici po vrlo teškim uslovima, jer je zbog veoma jakog vjetra bilo dosta teško kontrolisati loptu.

Opšti utisak je da trener Jelisavac može biti itekako zadovoljan viđenim na terenu, posebno jer je rana faza priprema, a naročito može biti zadovoljan učinkom pojačanja koji su ostavili dobar utisak. Naravno, predstoji još čitav mjesec priprema, da se stvari iskristališu i ekipa u potpunosti uigra. Ipak, već sada je vidljivo  da se dobro radilo u prve dvije sedmice i da samo treba nastaviti istim intenzitetom.

Što se tiče same utakmice, u prvom poluvremenu obe ekipe su imale po nekoliko šansi za postizanje pogotka. U 45.minutu napadač Slobode Stanojević je iskoristio jednu od prilika i doveo Slobodu u vođstvo od 1-0.

U drugom poluvremenu je Omarska bila mnogo opasnija. Već u 50.minutu Rastoka je proigrao Jaćimovića koji se oslobađa štopera Slobode i poravnava rezultat na 1-1. Do kraja utakmice Omarska je imala nekoliko dobrih prilika, Rastoka je pogodio stativu, a u samom finišu su se ispromašivali igrači Omarske pa je ostalo 1-1.

Sledećeg vikenda Omarska će odigrati drugu pripremnu utakmicu sa ekipom FSA.

Omarska – Sloboda Novi Grad 1-1