Sokolovi odigrali neriješeno sa Famosom: Kiksevi odveli u remi

Fudbaleri Slavije i Famosa iz Hrasnice odigrali su neriješeno, 3:3, u prvoj zimskoj provjeri Sokolova.

Jedva su dočekali izabranici Bojana Regoje da igraju utakmicu i ta velika želja se vidjela od samog početka. Za prvu utakmicu trener Sokolova može biti zadovoljan izdanjem, Slavija je stvara prilike, postizala golove, ali iz kikseva su primili tri za neriješen rezultat.

Slavija do vodstva stiže već u trećoj minuti susreta. Đorđe Avdalović je uposlio Nikolu Bjeloša, a ovaj rutinski završava za vodstvo domaćih već na samom startu. Iako je igrano po snijegu, koji je padao tokom svih 90 minuta, držan je visok ritam utakmice, a Slavija je bila bolji rival. Ne uspjevaju Sokolovi još nekoliko dobrih prilika da pretvore u gol, a na drugoj strani Edvin Rastoder sa aut linije u namjeri da centrira pogađa kontra ugao uspavanog Nedžibovića za 1:1. Poslije tog pogotka prijeti sa još dva dobra šuta sa distance Cibre i Svrake, oba puta lopta ide tik van okvira gola.

Dao je Bojan Regoje šansu u drugom poluvremenu devetorici novih igrača, a jedini koji su na terenu ostalih svih 90 minuta bili su Goran Popović i Danijel Erić. Ušli su u nastavku mlađi momci, uz Arbinju i Asentića, a upravo je Stefan Arbinja bio prilično nadahnut za igru. Sjajno se kretao, tražio loptu i na kraju postigao i dva gola.

Do vodećeg pogotka Slavija dolazi u 75. minuti. Mihajlo Lubura je iz zadnje linije počeo jednu dobru akciju kvalitetnom loptom, a Arbinja je završava za 2:1.

Nedžibović je u prvom poluvremenu primio jeftin gol za 1:1, a nije se proslavio ni Amar Sirćo u drugom poluvremenu. Dva puta Zornić postiže gol gotovo na isti način, lopta po zemlji, ne toliko jaka, ali oba puta ispod ruku Sirće za preokret 3:2.

Konačnih 3:3 postavlja Stefan Arbinja u 85. minutu utakmice. Mladen Cvijetić je prebacio loptu preko odbrane, Arbinja je prsima pokupio i spustio sebi na nogu i pogodio za 3:3. Imala je Slavija još neke ozbiljne situacije, Asentić je pogodio prečku nakon što je pokupio odbijenu loptu golmana poslije slobodnjaka Arbinje, a sjajan pokušaj Gorana Popovića brani golman gostiju i izbacuje u korner.

Slavija je nastupila u sastavu: Nedžibović, Popović, Đerić, Beširević, Tomić, Kaljić, Erić, Bjeloš, Avdalović, Dabić, Stjepić  Igrali su još: Sirćo, Lubura, Gojković, Cvijetić, Bogučanin, Čelan, Vučinić, Asentić, Arbinja

Naredna provjera za Slaviju je u subotu kada igraju protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor
Omarska 3 : 1 Sloboda (MG)