Željeznica sezonu završava kao viceprvak Republike Srpske

Futsaleri Željeznice su u posljednjoj utakmici sezone savladali danas u Istočnom Sarajevu Boračku iz Gradiške sa 7:4.

S obzirom na to da je Sokrates istupio iz lige, Željeznica neće putovati u Banjaluku narednog vikenda, pa je duel protiv Boračke u 13. kolu i posljednja utakmica sezone za tim Aziza Turudije.

Završili su je uspješno i laganom pobjedom protiv tima iz Gradiške osigurali drugo mjesto na kraju sezone, odmah iza nedodirljivog banjalučkog Borca.

Imala je Željeznica već na poluvremenu 6:0 poslije dva gola Marija Miletića i golovima Igora Đorde, Dragana Ikonića, Darija Čelana i Vladana Minića. Samo što je počelo drugo poluvrijeme po drugi put se u strijelce upisuje i Ikonić za sedmi gol.

Gosti do kraja samo uspjevaju da ublaže poraz sa dva gola Dragana Francuza i po jednim Ljubinka Latinovića i Mileta Paštara.

KMF ŽELJEZNICA - KMF BORAČKA 7:4 (6:0)
SRC "Slavija"
Gledalaca: 50
Sudije: Slavoljub Gogić i Matej Golijanin (oba Istočno SArajevo)
Strijelci: 1:0 Đorda 3, 2:0 Miletić 10, 3:0 Ikonić 12, 4:0 Miletić 15, 5:0 Čelan 16, 6:0 Minić 18, 7:0 Ikonić 22, 7:1 Latinović 22, 7:2 Paštar 29, 7:3 Francuz 31, 7:4 Francuz 32
Žuti kartoni: Vukobratović (Boračka)

ŽELJEZNICA: Dragović, Đorda, D. Bjelica, Selimović, Elez, Minić, Čelan, Miletić, Ikonić, Perović, M. Bjelica

BORAČKA: Majdanac, Paštar, Latinović, Vukobratović, Francuz, Sanjicki, Glavaš

Policajac 1 : 5 Borac
Sokrates 0 : 3 Željeznica
Boračka 9 : 1 Nevesinje
Leotar 4 : 3 Kotor Varoš