26.02.2023 Administrator DC

Leotar iščupao bod u Posušju

U okviru 20. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Posušje je ugostilo ekipu FK Leotar, a konačan rezultat glasio je 1:1.

Susret je obilježio užasno težak teren za igru koji nije pogodovao niti jednoj ekipi, a sam početak utakmice je izuzetno obećavao, s obzirom na to da smo vidjeli dva pogotka u prvih osam minuta.

Nakon dobre lopte u prostor od Tonija Jovića, Gabrijel Boban je izašao jedan na jedan sa Dušanom Puletićem zaobišao ga i pogodio za vodstvo Posušja. Ipak, samo šest minuta kasnije korner za Leotar.

Loptu je namjestio Čubrilo, te uputio hirurški precizan centaršut koji je Handžić pretvorio u pogodak nakon sjajnog udarca glavom. U nastavku utakmice Leotar nastavlja sa napadima, a Tahrić u 18. minuti šutira preko gola iz slobodnog udarca.

U gotovo istoj minuti na drugoj strani Vinko Rozić dolazi u priliku, ali je prečka spasila goste iz Trebinja. Do kraja prvog poluvremena nije više bilo pogodaka, a još jednu šansu vrijednu pomena propustio je Handžić kada je zakasnio na loptu od strane Šivoca.

U nastavku utakmice briljira sjajni Dušan Puletić koji u 57. minuti utakmice brani udarac Dadića sa sedam metara. Nekoliko minuta kansije pokušao je i Begić, ali je ponovo Puletić bio siguran. Do kraja utakmice golman gostiju je uspio da sačuva mrežu i tako bude jedan od najboljih pojedinaca u remiju na Mokrom docu.

HŠK Posušje - FK Leotar 1:1 |Boban 2‘ - Handžić 8‘|

Sloga Meridian 2 : 2 Sloboda
Igman 3 : 1 Željezničar
Posušje 1 : 1 Leotar
Sarajevo 0 : 2 Zrinjski
Borac 1 : 0 Široki Brijeg
Tuzla City 0 : 1 Velež