Todić zasjenio sve aktere derbija: Sloboda znala iskoristiti Slavijine velike kikseve

Fudbaleri Slobode savladali su u Istočnom Sarajevu Slaviju sa 3:2 u vrlo nervoznoj i dramatičnoj utakmici u kojoj je centralna figura bio Dragan Todić iz Doboja.

Kao i obično, duel Slavije i Slobode obilovao je tenzijom, a u svemu se jako loše snašao sudija Dragan Todić. Odmah je na početku iskartonirao igrače Slavije, ali i klupu, dao žuti karton i Miletu Kovačeviću, pa smo nakon samo dvadeset minuta igre imali već pet javnih opomena. Jako loše je kontrolisao utakmicu i direktan je i isključivi krivac za tenzije koje su nastale poslije toga na utakmici.

U 11. minut utakmice Sloboda dolazi do vodstva. Bio je to korner, Sirćo boksuje loptu, ali ona pada pravo na nogu Muji Smajiću koji postiže eurogol i donosi vodstvo svojoj ekipi.

I jedni i drugi ušli su prilično naoštreni u susret, prava muška utakmica, ali je i kiša koja je padala učinilča da startovi izgledaju i mnogo oštrije nego što su zaista i bili.

Sloboda se uglavnom ograničila na defanzivu i čvrstinu prema nazad, te nisu previše uspjevali da priđu Sirćinom golu.  Slavija je polako pritiskala, prebacivala težište na protivničku polovinu, ali ni domaći nisu mogli da zaprijete Mladenu Miloševiću.

U 27. minuti ipak izjednačenje. Na eurogol Smajića odgovorio je Vladan Mandić. Primio je loptu i iz okreta je odmah poslao snažno ka golu i fantastično pogodio za 1:1.

Nastavila je Slavija nakon toga da stišće, ali i dalje bez konkretnosti, a onda primaju i drugi gol. Ensar Imamagić je šutirao, Sirćo slabo reagovao i samo odbio loptu pravo na nogu Predragu Vladiću koji pogađa za 1:2.

U finišu prvog poluvremena Dragan Todić, danas apsolutno najlošiji akter od svih na meču, kruniše svoju „partiju“. Ne svira očigledan prekršaj nad Bjelošem, na šta su reagovali apsolutno svi, Erić spriječava kontru, ali ostaje krvavog nosa, a Todić pokazuje njemu žuti karton za start, te isključuje Bojana Regoju sa utakmice, koji nije mogao da vjeruje šta je dosudio sudija iz Doboja, koji je odmah potom i odsvirao kraj prvog poluvremena ne produživši gotovo ništa više.

Ni drugo poluvrijeme nije bilo ništa bolje. Dragan Todić je nastavio po svome, nastavio je da iritira domaću publiku, a Slavija je krenula po izjednačenje. Nikola Bjeloš je u 47. minuti sjajno prošao uz aut liniju, odigrao povratnu za Vladana Mandića koji uspjeva da šutne, ali Milošević sjajno brani i lopta ide u korner.

Iz kornera Kaljića odbrana Slobode reaguje, lopta se vraća veznjaku Slavije koji biva očigledno fauliran na osamnaest metara od gola, ali Todić samo odmahuje rukom.

U 49. minuti Sloboda stiže i do trećeg pogotka. Iako su se ograničili uglavnom na tvrdu igru i da sačuvaju gol, uspjeli su da kazne svaku grešku u odbrani Slavije. Bila je to duga lopta prema naprijed, Čvoro ne reaguje najbolje, promašuje loptu, a Ensar Imamagić pogađa za 3:1.

Mogla je Slavija brzo da se vrati u susret, Arbinja je u odličnoj šansi u 57. minuti, ali Mladen Milošević odlično brani i izbacuje u korner. Iz tog kornera su skočili svi igrači Slavije nakon što lopta u ruku pogađa jednog gostujućeg igrača u gužvi, a Todić odmahuje, nedovoljno za penal. Izazvalo je to opet gužvu na terenu, isključivo kreiranu od arbitra iz Doboja.

Stvarala je Slavija pritsak ka golu gostiju, a u 68. minuti i prečka, Vladan Mandić je pogađa. Minutu kasnije šut proba i Avdalović, brani Mladen Milošević.

Na drugoj strani, jedna od rijetkih prilika gostiju u drugom poluvremenu, rezervista Armando Bobaj je u dobroj šansi, šutira preko gola.

U 72. minuti ponovo u prvi plan dolazi Dragan Todić. Iz posljednje linije Slavije je krenula lopta prema Nikoli Bjelošu u kontru, koji je trebao gotovo sam po strani da izađe na Miloševića, ali Todić ne želi da pusti vrednost, već vraća faul u posljednju liniju.

Nekako je nakon toga i splasnuo entuzijazam u ekipi Slavije koji su se istrošili od svega, te gotovo i da nisu više prijetili do sudijske nadoknade.

Nadu Slaviji u povoljan rezultat vraća Sergej Tomić pogotkom nakon idealnog kornera Hamze Kaljića. Bilo je to već na početku sudijske nadoknade, a onda slijedi potpuna opsada gola, Bogučanin fenomenalno šutira, a Milošević izbacuje loptu u korner. Iz tog kornera, opet slijedi gužva, domaći traže penal, apsolutno svi su skočili prema Todiću, ali sudija iz Doboja ne svira penal.

Odsvirao je Todić kraj utakmice, a tada je nastala i još jedna velika gužva, pa je Todić dijelio kartone i po završetku utakmice. Na kraju, Sloboda slavi pobjedu, iskoristila je na najbolji način Slavijine velike greške i nanijela Sokolovima prvi domaći poraz u sezoni.

SLAVIJA – SLOBODA (NG) 2:3 (1:2)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 200
Sudija: Dragan Todić (Doboj)
Strijelci: 0:1 Smajić 11, 1:1 Mandić 27, 1:2 Vladić 41, 1:3 Imamagić 49, 2:3 Tomić 90+3
Žuti kartoni: Popović, Arbinja, Beširević, Bjeloš, Erić, Simić (pomoćni trener), Tešan (fizioterapeut), Kovačević, Samardžić,  Reiz, Bobaj, Paro (Sloboda NG)
Crveni karton:Bojan Regoje (Slavija) 45, Sergej Tomić (Slavija) po završetku meča

SLAVIJA: Sirćo, Dabić (od 74. Bogučanin), Beširević (od 62. Avdalović), Popović, Arbinja, Bjeloš (od 83. Stjepić), Kaljić, Mandić, Erić, Čvoro, Tomić

SLOBODA: Milošević, Atanasković, Paro, Samardžić, Smajić (od 67. Bobaj), Imamagić (od 90. Ešba), Marin (od 67. Reiz), Abdelgader (od 84. Đurić), Fontemaki, Kovačević, Vladić

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina