Famosova pobjeda sezone: Novajlije donijele tri boda protiv Ljubića

Fudbaleri Famosa su u 19. kolu Prve lige Republike Srpske na svom terenu zasluženo savladali Ljubića sa 3:1 i prekinuli crni niz bez pobjede koji je potrajao 10 utakmica.

Svjesni značaja ove utakmice fudbaleri Famosa su morali krenuti ofanzivno odmah od samog starta, kako je to i najavljeno, ali uz određenu dozu opreza jer su znali koliko Ljubić može biti opasan.

Utakmicu otvara prilikom Marko Marković. Našao se štoper Famosa sam u kaznenom prostoru, ali sa nekih četrnaest metara šutira iznad prečke. U 9. minuti u šansi je Blažić. Mladen Perović je jako dobro izveo korner, a napadač Famosa ostaje sam na drugoj stativi, no šutira pored gola.

Ofanziva se Famosu isplatila u 15. minuti. Bila je ta lopta u kaznenom prostoru, domaći ne uspjevaju uputiti šut, ali je Babić odlaže na nekih sedamnaest metara Novkoviću, a novajlija Famosa postiže prekrasan gol. Pogađa „devedeset“ i ostavlja Mitrovića i bez prilike na interveniše.

Dvije minute kasnije domaći su tražili i penal od sudije Bojana Mitrovića. Marko Tešanović se ubacio iza leđa neopreznoj odbrani Ljubića, pada u tom duelu, ali Mitrović pokazuje da tu nema elemenata za penal, a Tešanović je ipak morao na „motanje“ van terena jer kramponima dobija po ruci.

U 22. minuti Famos dolazi i do drugog gola. Bio je to „skraćeni“ korner kratko izveden za Perovića, koji zavrće loptu, a još jedan debitant na domaćim utakmicama u Vojkovićima, Kenan Hadžibegović reaguje taman toliko da loptu skrene u mrežu za vodstvo Famosa 2:0.

Gosti nisu imali previše prilika pred golom Famosa, a prvi pokušaj bilježimo nakon pola sata igre kada korner izvodi Grahovac, a Jugović ne stiže pravovremeno da zatvori drugu stativu i njegov šut ide pored gola. Imao je i trener gostiju Milan Stanivuković dosta prigovora na kriterij Mitrovićevog suđenja, uglavnom zbog faulova na sredini terena.

Dvije jako dobre šanse Famos ima u 37. i 38. minutu. Kod prve, Kota Jošikava je pretrčao svog čuvara, uvalio se ispred njega, a onda mu značajno pobjegao i izašao sam na Nemanju Mitrovića, ali lopta ide pored gola. Zakačio je čuvar mreže Ljubića loptu taman toliko da je sprovede pored stative u udarac iz ugla.

Brzo nakon toga u šansi je i Danel Blažić. Pronašao je prostor za šut, lijepo to uradio, ali Mitrović je na pravom mjestu.

Gosti do pogotka stižu u 39. minutu i to iz poklon jedanaesterca. Defanzivac Marko Marković je potpuno bespotrebno pri izlasku iz kaznenog prostora oborio Jovana Milanovića, a Mitrović pokazuje na bijelu tačku. Loptu je uzeo Boris Jagodić i pogodio za 2:1.

Do kraja poluvremena, Famos ima još jednu šansu u sudijskoj nadoknadi. Pustio je Mitrović prednost i omogućio Blažić da istrči pred Mitrovića, ali golman Ljubića pravoremeno reaguje ispred napadača Famosa.

Drugo poluvrijeme kreće odmah pogotkom. Opet je korner izveo Mladen Perović, a Kenan Hadžibegović je najviši u skoku za 3:1.

Tri minute nakon gola Famos je u još jednoj šansi. Opet je Mladen Perović iz trka centrirao u sredinu, lopta dolazi do Kote Jošikave, koji šutira tik preko gola Mitrovića.

Praktično, poslije toga na terenu i nismo vidjeli mnogo toga. Famos je kontrolisao utakmicu i na kraju stigao do zaslužene pobjede. Tek, u sudijskoj nadoknadi Zoran Kokot je u šansi, lopta ide preko gola i tako ostaje 3:1 na kraju utakmice.

FAMOS – LJUBIĆ 3:1 (2:1)
SRC „Branislav Lubura“, Istočno Sarajevo
Gledalaca: 250
Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina)
Strijelci: 1:0 Novković 15, 2:0 Hadžibegović 22, 2:1 Jagodić 39, 3:1 Hadžibegović 47
Žuti kartoni:  Perović, Marković, Tešanović, Mitrašinović (Famos), Jagodić, Stupar Jugović (Ljubić)

FAMOS:Rončević, Škrba, Mičić (od 74. Ćeha), Babić, Jošikava, Perović, Marković, Hadžibegović, Tešanović, Novković (od 71. Mitrašinović), Blažić (od 64. Kokot)

LJUBIĆ: Mitrović, Radaković, B. Žižak, Jagodić, Milanović, Jugović (od 85. Mitrović), Grahovac (od 71. Ćetojević), Bosnić, Čudić (od 85. Šumar), Stupar (od 49. Subić), Mišić (od 71. Kovačević)

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar