Sutjeska potopila Drinu

Fudbaleri Sutjeske su na najbolji način otvorili  prolećnu sezonu na stadionu pokraj Ćehotine i trijumfovali nad ekipom Drine.

Iako gledaoci nisu uživali u nekoj preterano lepoj utakmici domaći sastav je bio bolji, tokom celog susreta, konkretniji, napravili su više prilika za postizanje pogodaka i na kraju zasluženo slavili.

Sutjeska je prva zapretila u 12. minutu kada je Jolović asistirao sa desne strane,  Stanojević je šutirao, a golman Ružić odbranio njegov šut. Potom je nastupio period igre na sredini terena bez izglednih prilika,  sve do finiša prvog dela utakmice, tačnije do 39. minuta kada su se gosti našli u kolosalnoj prilici ,Vasić je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, u kaznenom prostoru pronašao Lazića koji  je dobro prihvatio loptu i sam, neometan šutirao ali se odličnom intervencijom istakao domaći golman Pajević. Odmah potom je usledio  brz kontranapad Sutjeske iz koga je postignut pogodak. Mojović je prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor, prevario dva igrača Zvorničana, dodao loptu Radoviću  kome nije bilo teško da zatrese mrežu iza leđa nemoćnog Ružića.

Domaći tim je nastavio napadački i u nastavku, a u 55. minutu je usledila akcija iz udžbenika Fočaka, Mojović je sa sredine terena dobacio loptu na desnu stranu do Obrenović koji u kaznenom prostoru lepo upošljava Ristovića,  a on nesebično asistira najboljem akteru susreta Radoviću koji pogađa gol Zvorničana.

U samoj završnici utakmice Drina je uspela da smanji vođstvo domaćeg tima, Novak je sa desne strane pred domaćim golom pronašao Maksimovića koji se lepo snašao i između dva odbrambena igrača Sutjeske uspio da pošalje loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Sutjeska (F) – Drina (Z)  2:1 (1:0)

Stadion: Gradski. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Sarajevo) 7,5. Strelci: Radović 40.  55. (Sutjeska) Maksimović 87. (Drina) Žuti kartoni: Jolović, Milutinović, Obrenović (Sutjeska) Veljkić, Andrić, Maksimović (Drina)

Sutjeska: Pajević 7, Jolović 7, Radović 8 (od 80. Rašević-) Mojović 7,5, Milutinović 7,5 Obrenović 7,5, Mihajlović 7, Dačević 7 (od 88. Vladičić-)  Ateljević 7,  Ristović 7(od 60. Bonić 6,5) Stanojević 6,5 (od 60. V. Ivanović -)

Drina: Ružić 6,5, Veljkić 6, Lazić 6,5, Stanišić 6, Andrić 6,5, Kojić 6, Vasić 6,5,Denkovski 6, Perić 6 (od 77. Kovačević-) Maksimović 6,5, Novak 6,5.

Igrač utakmice: Boško Radović (Sutjeska)

Radnik 2 : 2 Slavija
Famos 3 : 1 Ljubić
Sutjeska 2 : 1 Drina
Tekstilac 1 : 0 Željezničar
Laktaši 1 : 0 Rudar Prijedor