Motoristi ponovo ubojiti iz prekida: Perović, Bjeloš i Ćeha donijeli tri velika boda Famosu

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića su u 21. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske savladali Željezničara iz Banja Luke sa 2:0 u jednoj prilično dosadnjikavoj fudbalskoj predstavi.

Nije utakmica u  Vojkovićima donijela previše zanimljivu fudbalsku predstavu. Famos je držao loptu, kontrolisao posjed i igru, diktirao tempo utakmice, ali bez konkretnih šansih. Gosti, koji su u Istočno Sarajevo stigli oslabljeni za nekoliko standardnih prvotimaca, prije svega najboljeg igrača ovog proljeća, Alonza Pirta, uglavnom su se branili i to su dobro radili, dok prema naprijed i nisu bili previše opasni. Tek poslije jednog prekida kada Igor Rončević prvo boksuje loptu, a onda odlično ulazi u šut i Danijelu Sukari i ne dozvoljava veću opasnost pred svojim golom.

Famos do vodećeg pogotka stiže u 13. minuti. Opet je Mladen Perović odlično izveo prekid, kao i obično, a Dejan Bjeloš šalje loptu iza leđa Stupara za vodstvo. Praktično, bila je to i jedina šansa koju je stvorio domaći tim u prvih 45.minuta. Bilježimo još tek pokušaj Nikole Novković sa tridesetak metara, ali Stupar je na mjestu i ne dozvoljava da ga iznenadi šut.

Ni u drugom poluvremenu slika se na terenu nije promijenila. Trebao je Famosu jedan gol da sebe ne dovede u problem, ali nikako nisu uspjevali da stvore gol šansu. Zoran Kokot je zamijenio Kotu Jošikavu i već u prvom napadu je prekinuo jednu letargiju na stadionu pokušajem sa četrdesetak metara da iznenadi izašlog Stupara, ali se golman Željezničara nije dao iznenaditi.

Prvu pravu šansu na utakmici nakon gola u 13. minuti, ako se i to moglo nazvati pravom šansom, ima Famos u 75. minuti. Mitrašinović je dobro izbacio Danela Blažića na desnu stranu, u ovoj utakmici bočnog fudbalera Motorista, a on snažno šutira, no Stupar brani i tu šansu. Što nisu uspjeli iz igre, Motoristi uspjevaju iz još jednog prekida. Mladen Perović je još jednom idealno ubacio iz kornera, a Đorđe Ćeha je najviši u skoku i postiže svoj prvi gol od povratka u Famos za 2:0.

Bio je to gol koji je i definitivno odredio tok utakmice, pa Famos slavi još jednu jako bitnu pobjedu u borbi za opstanak.

FAMOS - ŽELJEZNIČAR SPORT TIM  2:0 (1:0)