Zrinjski savladao i Široki

U okviru 24. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Zrinjski je na stadionu Bare ugostio i savladao ekipu NK Široki Brijeg sa 3:1.

Plemići su odigrali još jedan sjajan susret, a da će doći do nove pobjede moglo se naslutiti već u trećoj minuti utakmice, kada je Bilbija šutirao glavom, međutim Josipović tada brani njegov udarac.

Samo četiri minute kasnije Josipović je savladan, a nakon centaršuta Ilinkovića mrežu Širokobriježana je zatresao Kristijan Stanić. Gostujući igrači su tražili igranje rukom, ali se Irfan Peljto nije oglasio.

Zrinjski je nastavio sa dobrom igrom i u nastavku utakmice. Ćuže je uposlio Bilbiju koji je odlično šutirao, ali ponovo je odbranio Josipović. U 31. minut svoj udarac je oprobao i Ilinković, ali malo lopta ide pored gola.

Najbolja šansa za Široki Brijeg u prvom poluvremenu se desila u 43. minuti utakmice kada je Kpan šutirao glavom, ali lopta ide preko gola. Nakon njegovog pokušaja pokušao je i Lukić u 45. minuti, ali rezultat se nije mijenjao, te je ostalo na pauzi 1:0 za Plemiće.

Drugo poluvrijeme otvoreno je na identičan način kao i prvo - pogotkom Zrinjskog. Ovoga puta konačno je Josipovića savladao i Nemanja Bilbija u 50. minuti utakmice. Ipak, Širokobriježani nisu željeli posustajati, te je Kpan postigao sjajan pogodak glavom nakon voleja u 58. minuti utakmice, te je tada rezultat glasio 2:1.

Dobra utakmica u hercegovačkom derbiju je nastavljena i nakon tri pogotka. Zaprijetio je Ivan Jukić, ali je Josipović još jednom odbranio udarac fudbalera Zrinjskog.

Velika šansa za Širokobriježane desila se u 66. minuti utakmice kada je Pejić mogao pogoditi i za izjednačenje, a samo nekoliko minuta nakon toga pokušao je i Mario Ćuže, ali bezuspješno. Također, svoj udarac sa ivice kaznenog prostora "oprobao" je Ćorluka, ali je Josipović upisao novu odbranu.

Do kraja susreta pokušao je Bilbija u 73. minuti utakmice, ali Josipović je upisao samo još jednu odbranu. Međutim, Reprezentativac Bosne i Hercegovine je u 83. minuti utakmice ponovo bio precizan, a ovoga puta je pogodio nakon asistencije Ćorluke.

Igman 3 : 0 Posušje
Sloboda 2 : 3 Sarajevo
Sloga Meridian 0 : 2 Velež
Leotar 1 : 0 Željezničar
Tuzla City 2 : 2 Borac
Zrinjski 3 : 1 Široki Brijeg