Leotar nakon 11 godina porazio Želju

FK Leotar je u okviru 24. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine ugostio ekipu FK Željezničar, a konačan rezultat utakmice glasio je 1:0 u korist domaćih.

Leotar je bolje otvorio susret, te su prvu šansu napravili već u trećoj minuti utakmice kada je centaršut Stojkovića očistila odbrana gostiju iz Sarajeva.

U 12. minuti utakmice slobodni udarac za Trebinjce izveo je Haris Handžić, ali je pogodio samo živi zid. Osim ove, Handžić je propustio još jednu priliku, a to se desilo u 23. minuti utakmice kada je Handžić promašio stopostotnu priliku.

Igrala se 32. minuta utakmice kada je veliki nesporazum u odbrani Plavih iskoristio Denis Stojković, te tako pogodio za vodstvo Trebinjaca od 1:0. Nije se Leotar tu zaustavio, već je šutirao Prusina nekoliko minuta poslije, ali lopta odlazi preko gola.

Jedina šansa za Plave u prvom dijelu se desila u posljednjoj minuti utakmice kada je šutirao Drljo sa šest metara nakon odličnog dodavanja Semira Štilića, ipak krilni napadač je šutirao direktno u Dušana Puletića.

Drugo poluvrijeme je mnogo bolje otvorio Željezničar, te je Edis Mulalić već na početku poluvremena u igru poslao umjesto Drlje, Armina Hodžića sa brojem 99. Štilić je u 48. minuti kreirao novu priliku, ali je Dušan Puletić dobro reagovao.

Igra Plavih je ipak bila jako loša tokom cijele utakmice, a jedna šansa vrijenda pomena koju su uspjeli kreirati Plavi se desila u 68. minuti utakmice kada je šutirao Hodžić nakon centaršuta Amoaha, ali lopta odlazi pored gola.

Sa druge strane Leotar je čekao priliku iz kontranapada, te je većina ekipe stajala iza lopte. Na kraju Trebinjci su ipak uspjeli da slave minimalnu pobjedu od 1:0.

Leotar je ovom pobjedom došao na sedmu poziciju na tabeli sa 26 osvojenih bodova, dok je Željezničar ostao na četvrtoj poziciji sa 39 bodova.

Igman 3 : 0 Posušje
Sloboda 2 : 3 Sarajevo
Sloga Meridian 0 : 2 Velež
Leotar 1 : 0 Željezničar
Tuzla City 2 : 2 Borac
Zrinjski 3 : 1 Široki Brijeg