Vujičić čuvao Omarsku, ali je nije sačuvao: Arbinja i Bjeloš donijeli pobjedu Slaviji

Slavlje Sokolova Foto VASKE

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva su u 22. kolu Prve lige Republike Srpske savladali Omarsku teškom mukom sa 2:1.

Poslije 162 dana pauze, Slavija je odigrala utakmicu na glavnom terenu SRC „Slavija“. Uželjeli su se svi u Slaviji igranja utakmica na svom fudbalskom zdanju  i generalno mogu biti prilično zadovoljni odigranim.

Kontrolisali su Sokolovi prvo poluvrijeme, imali posjed lopte u svojim nogama, dok se Omarska uglavnom ograničila na defanzivu. Problem gostima pravila je i povreda Vladana Anđića već u devetoj minuti utakmice, otišao je već na klupu i sjeo, pa probao da nastavi, ali bol je bila jača i već u 14. minuti Anando Krecelj, koji vodi ekipu u odsustvu bolesnog Zlatka Jelisavca, mora da uvede Vedrana Panića, koji je ovaj put krenuo sa klupe.

Poslije prilično mirnih i dosadnih dvadeset minuta utakmice kreću uzbuđenja i druga polovina prvog poluvremena zaista je ponudila dosta dešavanja, naročito pred golom Luke Vujičića, koji je bio prilično zaposlen.

Sve je krenulo od odlične šanse za Stefana Arbinju u 22. minuti utakmice. Dugu loptu iz zadnje linije Slavije je poslao Goran Popović, odbrana Omarske je užasno reagovala, Arbinja dobija loptu oči u oči sa Vujičićem, ali mu Vujičić na vrijeme ulazi u šut i lopta ide u korner. Na korneru kratko kombinuju Kaljić i Bjeloš, ovaj potonji šutira, ali Vujičić još jednom izbacuje u korner.

Što nije uradio u 22. minuti, Arbinja je uradio pet minuta kasnije. Bjeloš je šutirao po zemlji, Vujičić nije najbolje ispucao loptu, odbio je do Avdalovića koji šutira, Arbinja postavlja nogu i Vujičić nije imao previše vremena da reaguje i lopta završava u mrežu.

U 33. minuti novi korner, od dvocifrenog broja koliko je domaći tim izveo u prvom poluvremenu. Kaljić je centrirao, a Popović je najviši u skoku, no šutira visoko preko gola.

Sjajan prodor je u 44. minuti imao Petar Dabić. Nanizao je nekoliko igrača, našao prostor za šut, a lopta prolazi tik pored stative Jovičićevog gola. Nepunu minutu kasnije korner za domaće ponovo. Opet ga je izveo Hamza Kaljić, a Vujičić sada brani šut Gorana Popovića i izbacuje u korner.

Nakon toga, još dvije šanse za Sokolove. Prvo je Nikola Bjeloš centrirao, Vujičić intervenisao, ali odbio loptu na penal za Đorđa Avdalovića, pa mu na vrijeme ušao u šut i izbacio loptu u novi korner. Iz tog kornera, kojeg je ovaj put izveo Dabić, sam na drugoj stativi je Đerić, ali Vujičić i njega zaustavlja i izbacuje u još jedan korner, što je ujedno bilo i posljednje dešavanje u prvih 45. minuta.

Čekala je Omarska svoju šansu za kontru i dočekala je odmah na startu drugog poluvremena. Poslije oduzete lopte pred svojim golom sjevnula je brza kontra, Vedran Panić ubacuje po zemlji u sredinu, odbrana Slavije ne prati Milana Vračara, a on je šalje pod prečku ostavivši Sirća bez šanse za intervenciju.

Dobro je Omarska ušla u drugo poluvrijeme, bila je pred golom gostiju, a onda u 55. minuti imaju sjajnu šansu za potpuni preokret. Ognjen Jaćimović je šutirao sa nekih 18-19 metara uz samu stativu, a Sirćo odličnom intervencijom sačuvao svoju ekipu.

Tri minute kasnije umalo Slavija da stigne do novog vodstva. Bio je to slobodan udarac, takozvani skraćeni korner. Nikola Bjeloš je šutirao direktno u kontra ugao, lopta je preletila sve i ulazila u malu mrežu, ali kapiten nakon izlaska Anđića, Darko Zdjelar izbacuje loptu prije nego je ona prešla gol liniju. Reklamirali su domaći pogodak, ali se igra samo nastavila.

Kolosalnu šansu za promjenu rezultata Slavija propušta u 65. minuti utakmice. Dobro su izigrali domaći odbranu gostiju, koja je tražila faul u začetku napada, a onda Banović ruši Arbinju u kaznenom prostoru, a Taborin pokazuje na penal. Uzeo je strijelac vodećeg gola za Slaviju i da izvede penal, ali je Luka Vujičić pročitao njegovu namjeru i odbranio, te sačuvao svoju ekipu.

Malo se nakon toga igralo. Fudbaleri Omarske su koristili svaku situaciju da ostanu ležati na zemlji i potpuno umrtve igru, što im je umalo pošlo za nogom. Ipak, iz prve prave šanse nakon gotovo 20 minuta igre Slavija dolazi do vodstva. Stefan Arbinja je ukrao loptu neopreznom Luki Banoviću, odigrao za Asentića, koji šalje na lijevu stranu za Bjeloša, a ovaj se namješta na desnu i šalje loptu iza leđa Vujičića.

U posljednjih desetak minuta, Slavija se revanširala Omarsko za odugovlačenje i na taj način privela utakmicu kraju i ostvarila tešku, ali zasluženu pobjedu. Imao je Rastoka u posljednjim sekundama meča priliku, ali njegov udarac brani Amar Sirćo.

SLAVIJA – OMARSKA 2:1 (1:0)
SRC „Slavija“, Istočno Sarajevo
Gledalaca: 200
Sudija: Marko Taborin (Zvornik)
Strijelci: 1:0 Arbinja 27, 1:1 Vračar 47, 2:1 Bjeloš 87
Žuti kartoni: Arbinja,Popović, Bjeloš (Slavija)

SLAVIJA: Sirćo, Dabić (od 83. Bogučanin), Đerić, Popović, Arbinja, Bjeloš (od 90. Gojković), Avdalović (od 76. Asentić), Kaljić, Čvoro, Mandić, Erić

OMARSKA: Vujičić, Zdjelar (od 90. B. Romanić), Rastoka, Grahovac (od 90. Trkulja), Anđić (od 14. Panić), Stojnić, Kopanja, Jaćimović, Banović, Jovičić, Vračar

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor
Omarska 3 : 1 Sloboda (MG)
Modriča 4 : 2 Zvijezda 09