Leotar pred vratima Prve lige Republike Srpske

U okviru 30. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Igman je savladao ekipu FK Leotar sa minimalnih 2:0. Ekipa iz Konjica je tako došla do vrijedne pobjede u borbi za opstanak zahvaljujući najboljem napadaču ovog tima Mirsadu Ramiću. Ramić je tako stigao do brojke od 17. pogodaka ove sezone.

Ovom pobjedom Igman je stigao na osmu poziciju na tabeli sa 33 boda, dok je Leotar ostao posljednji na tabeli sa 28 bodova, te će ekipu iz Trebinja očekivati jako težak zadatak u posljednja tri kola kako bi osigurali opstanak.

Iz prvog dijela možemo izdvojiti samo priliku u desetoj minuti utakmice kada je Miloš Aćimović išao sam na Aldina Ćemana, no umjesto šuta, uslijedilo je dodavanje za Danila Šipovca koji ga nije ispratio, te je ostalo 0:0. Do kraja prvog dijela, oba sastava su pokušavala da dođu do pogotka, no u tome nisu uspjeli, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Na startu drugog dijela oba trenera su napravili određene izmjene koje su se kasnije isplatile domaćem sastavu. Damir Hrelja je u 60. minuti susreta izveo korner, Darko Bodul je šutirao, a lopta se s(p)retno odbila do Mirsada Ramića koji je savladao Dušana Puletića i doveo domaći sastav u vodstvo. Domaći su mogli udvostručiti prednost desetak minuta kasnije, no dobar udarac Boje je otišao preko gola Leotara.

Od 60. minute utakmice Igman je imao i igrača više nakon što je drugi žuti karton zaradio Danilo Šipovac. Krilni napadač Leotara je pao u kaznenom prostoru želeći da iznudi jedanaesterac, ali je Irfan Peljto samo pokazao žuti karton zbog simuliranja. To je za Šipovca bio drugi žuti karton, te je za njega utakmica bila završena.

Konačan rezultat u ovom ssuretu od 2:0 postavio je sjajni Ramić koji je pogodio glavom nakon kornera Elvira Durakovića i tako donio nova tri boda za ekipu iz Konjica.

Stadion: Gradski stadion u Konjicu. Gledatelja: 1.000. Sudija: Peljto Irfan (Sarajevo). Žuti kartoni: Hrelja, A. Hebibović, Mahmić, Bodul (Igman), Karić, Šipovac, Čubrilo, Stanojević (Leotar). Crveni karton: Šipovac (Leotar) Strijelci: 1:0 - Ramić (60), 2:0 - Ramić (82).

Igman: Ćeman; A. Hebibović (Velić 86.), Mahmić, Dupovac, Duraković; Drljević, Bojo (Bešagić 80.), Hrelja, Denković, Jakupović (47. Bodul); Ramić (Ahmetović 86.). Trener: Husref Musemić.

Leotar: Puletić; Georgiev, Đajić, Cmiljanović (Spaić 87.), Čubrilo; Prusina, Milić (65. Tahrić), Karić (71. Đuderija), Šipovac, Čavić (46. Stojković); Aćimović (46. Handžić). Trener: Marko Maksimović.

Igman 2 : 0 Leotar
Tuzla City 1 : 2 Sloga Meridian
Zrinjski 4 : 1 Sloboda
Široki Brijeg 1 : 1 Posušje
Borac 1 : 0 Sarajevo
Željezničar 2 : 1 Velež