Podrinje na korak od ispadanja

Remijem (1:1) na domaćem terenu protiv komšijske Zvijezde-09 iz Etno sela Stanišići fudbaleri Podrinja iz Janje ostali su prikovani za posljednje mjesto na tabeli m:tel Prve lige Republike Srpske i samo čudom mogu da se spasu od ispadanja u drugoligašku konkurenciju.

Janjani nisu uspjeli da ovjere bod osvojen u prošlom kolu u Mrkonjić Gradu protiv direktnog rivala u borbi za opstanak protiv Slobode Nova banka. Poveli su domaćini golom Stefana Božića u 52. minutu, a izjednačio je Vuk Vukićević u 71. kada je pogodio sopstvenu mrežu. Gosti su utakmicu završili sa igračem manje jer je isključen Marko Zoćević u 60. minutu kada je namjerno laktom udario protivničkog igrača u predjelu lica.
To nije pomoglo Podrinju da zabilježi pobjedu i u posljednja dva meča je prvoligašu potreban stoprocentan učinak, a da Modriča Alfa izgubi oba susreta.

Podrinje (J) – Zvijezda-09    1:1 (0:0)

Stadion: Podrinja u Janji. Gledalaca: 300. Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina). Strijelci: 1:0 Božić (52), 1:1 Vukićević (71 – autogol). Žuti kartoni: Mazić, Lakota, Delalić, Alić, Nikolić, Đurić (Podrinje), Paić, Živanović, Janković (Zvijezda-09). Crveni karton: Marko Zoćević (Zvijezda-09) u 60. minutu.
PODRINJE (J): Šehović, Mazić, Lakota, Delalić (od 68. Pantić), Božić, Alić (od 82. Jovičić), Nikolić, Jahić, Vukićević, Đurić, Stevanović.
ZVIJEZDA-09: Abdulahović, Janković, A. Janjić, Blažević (od 63. Resić), Mujagić (od 79. Bokić), Dujković, Živanović (od 79. Tešić), Paić, Zoćević, Godsvil (od 63. Ristanović), Kojić (od 90+1. Matić).

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor