Omarska sa penalima do preokreta i pobjede

Detalj sa susreta u Omarskoj

Omarska je u 32. kolu savladala neugodnu ekipu Željezničara iz Banjaluke sa 2:1 i tako dva kola prije kraja izborila opstanak, što je bio i osnovni zadatak ove sezone. Utakmica je odigrana po veoma lijepom vremenu i dobrom terenu, posebno imajući u vidu obilne kiše protekle sedmice.

Gosti su ušli otvoreno i veoma ofanzivno u utakmicu. Već u 9. minutu Đogić je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara idealno šutirao i pogodio same rašlje nemoćnog Vujičića, te doveo goste u vođstvo. Potom su uslijedila dva penala za Omarsku, a oba je iznudio Panić. Prvo je u šesnaestom minutu zaustavljen prekršajem na ivici šesnaesterca. Šut Kopanje sa bijele tačke uz pomoć prečke zaustavio je golman Stupar, ali na loptu je natrčao Rastoka i donio izjednačenje.  Potom je Rastoka tri minuta kasnije s četiri metra prebacio prazan gol. Odlično mu je tada asistirao Jaćimović.
Tražila je Omarska penal u 22. minutu i zbog prekršaja nad Kopanjom, ali je sudija Domazet ostao nijem. Ipak u 25. minutu, ponovo je Panić u šesnaestercu gostiju, lopta je pogodila u ruku jednog igrača gostiju i to je novi penal za Omarsku. Ovaj put siguran je bio Vračar i donio potpuni preokret Omarskoj.
Do kraja poluvremena valja izdvojiti i situaciju u 43. minutu. Stupar i Rastoka su bili u duelu izvan šesnaesterca, ali je ipak Stupar za treptaj oka prije stigao do lopte i izbacio je u aut.
Inače, u prvom poluvremenu viđena je jedna veoma gruba i nervozna igra, pa je sudija Domazet pokazao čak osam žutih kartona, po četiri za obe ekipe.
U drugom poluvremenu viđena je drugačija igra. Trener Jelisavac je uveo Zdjelara, učvrstio sredinu, pa u drugom poluvremenu nije viđena niti jedna opasnost pred golom Omarske. S druge strane, Omarska je u nekoliko navrata opasno priprijetila, ali bez realizacije. U 56. minutu možda i najljepša akcija Omarske ove sezone, ali Popović je u posljednjem trenutku blokirao šut Jaćimovića.
U 65. minutu Kralj je prekršajem zaustavio opasan proboj Stojnića i dobio drugi žuti karton, te je Željezničar nastavio susret sa igračem manje. Može se reći da je tada utakmica i definitivno odlučena, iako Omarska nije uspjela da postigne i treći gol. U 74. minutu Grahovac je šutirao iznad gola, a u 81. minutu Rastoka pogodio prečku. Na kraju, u 93. minutu Kalabić je bez lopte udario Anđića i zaradio crveni karton, pa su gosti utakmicu završili sa dva igrača manje.
U sljedećem kolu je gradski derbi, Omarska gostuje kod Rudar Prijedoraa na gradskom stadionu u Prijedoru

Omarska – Željezničar (BL)    2:1 (2:1)

Fudbalski stadion u Omarskoj. Gledalaca: 800. Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža). Strijelci: 0:1 Đogić (9), 1:1 Rastoka (17), 2:1 Vračar (24 - penal). Žuti kartoni: Kopanja, Jaćimović, Krecelj, Grahovac, Romanić Darko (Omarska), Savatić, Kalabić, Đogić (Željezničar). Crveni kartoni: Mihajlo Kralj u 64. i Sergej Kalabić u 90+3. minutu (obojica Željezničar).
OMARSKA: Vujičić, Rastoka, Panić (od 46. Zdjelar), Grahovac (od 90+4. B. Romanić), Anđić, Stojnić, Kopanja (od 90. Šunić), Jaćimović, Banović, Jovičić, Vračar (od 89. D. Romanić).
ŽELJEZNIČAR (BL): Stupar, Đogić, Savatić, Kralj, Ivić, Jovandić (od 6. Jagodić), Pirt (od 52. Ratković), Kalabić, Jević, Blanuša, S. Popović (od 59. Mačkić).

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar
Kozara 1 : 1 Rudar Prijedor