Borcu Kup Dr Milan Jelić

Borac Banjaluka je novi osvajač Kupa Dr Milan jelić. Tim iz Banja Luke je na svom terenu slavio protiv Laktaša rezultatom 2:1.

Bila je ovo zanimljiva utakmica, u kojoj je Borac ipak bio bolji i zasluženo slavio.

Poveli su golom Momčila Mrkajića u 5. minuti. Nakon kornera Mrkajić je matirao golmana Tadića.

Tokom prvog poluvremena igralo se otvoreno, Laktaši su pokušavali doći do  poravnanja i uspjeli su to u 45. minuti. Bio je to sjajan gol Vukovića sa nekih 25 metar iz slobodnog udarca.

U nastavku meča Borac je stigao i do drugog gola. Ninković je odlično ubacio iz slobodnog udarca, a Piščević glavom matira golmana Dražena Iliktarevića. Ovaj dječak je sa 16 godina debitovao za Laktaše, nakon što se povrijedio Dragan Tadić.

Borac – Laktaši 2:1 (1:1)

Banja Luka. Stadion: Gradski stadion Banja Luka. Gledalaca: 0. Sudije: Dragan Todić (Doboj) [Glavni], Slobodan Marković (Bijeljina) [Pomoćnik], Dragan Keranović (Prijedor) [Pomoćnik], Strijelci: Momčilo Mrkaić 5', Nedeljko Piščević 62', [Borac (Banja Luka)]; David Vuković 45', [Laktaši]. Žuti kartoni: Darko Lazić 44', [Borac (Banja Luka)]; Nebojša Runić 8', Branko Keleman 45', [Laktaši];

Borac: Nikola Ćetković (G) , Nikola Pejović (86. Đorđe Milojević), Obren Cvijanović , Momčilo Mrkaić (86. Jovo Lukić), Fedor Predragović , Aleksandar Vojnović , Aleksandar Subić (K) , Jakov Blagaić (86. Benjamin Tatar), Darko Lazić , Enver Kulašin (60. Nikola Ninković), Nedeljko Piščević

Laktaši: Dragan Tadić (G) (55. Dražen Iliktarević), Dalibor Milić , Mihajlo Amidžić (K) , David Vuković , Ognjen Škorić (85. Boro Erić), Igor Trivić (85. Danijel Gavrić), Boris Ostojić , Bojan Marković (72. Filip Janković), Dejan Bosančić , Nebojša Runić , Nikola Babić (72. Stefan Milojević)