Potop Goška u Gabeli

Tuzla siti

Novi premijerligaš Gošk iz Gabele se u meču sa Tuzla sitijem, na svom terenu, proveo kao bos po trnju. Izgubili su domaći rezultatom 4:1, pa su i oni pokazali, kao Zvijezda 09 sinoć u Mostaru, da je upitno kakav imaju kvalitet.

Sam početak meča nije nagovještavao katastrofu tima iz gabele. Rano su poveli, već u 3. minuti, a mrežu Sitija je zatresao Staniša Mandić

Većim djelom prvog poluvremena ekipa  Tuzla siti je bila u podrešenom položaju. Ipak su uspjeli doći do poravnanja. Mešanović je bio strelac u 25. minuti. Bio je to i rezultat prvog dijela, a u nastavku je na terenu postojala samo jedna ekipa i to ona iz Tuzle.

Oni su sa dva gola Hadžića stigli do 1:3,a Mehanović je devet minuta prije kraja postavio konačan rezultat.

Gošk – Tuzla siti 1:4 (1:1)

Gabela. Stadion: Perica Pero Pavlović. Gledalaca: 1000. Sudije: Dražen Marić (Bijeljina) [Glavni], Marijan Ćosić (Široki Brijeg) [Pomoćnik], Josip Čolić (Kupres) [Pomoćnik], Strijelci: Staniša Mandić 4', [GOŠK (Gabela)]; Alen Mašović 24', Irfan Hadžić 52', Irfan Hadžić 58', Mirzad Mehanović 81', [Tuzla Siti (Tuzla)]. Žuti kartoni: Faruk Gogić 41', Esmir Hasukić 51', [GOŠK (Gabela)];

Gošk: Adnan Bobić (G) , Gabrijel Čoko , Riad Šuta , Dino Skorup (55. David Tabak), Esmir Hasukić (55. Filip Mihaljević), Luka Nižić (K) , Filip Pobi (46. Dejan Zarić), Nihad Šero , Jure Obšivač , Staniša Mandić (69. Žarko Kordić), Faruk Gogić

Tuzla siti: Nevres Fejzić (G) , Nenad Nikić (46. Dušan Hodžić), Mirza Delimeđac , Mustafa Šukilović (K) , Ajdin Nukić (73. Đorđe Pantelić), Irfan Hadžić (73. Rijad Kobiljar), Mirzad Mehanović , Dino Ćorić , Huso Karjašević , Dušan Ristić (65. Hamza Redžić), Alen Mašović (84. Vedad Garčević)

Velež 5 : 0 Zvijezda 09
GOŠK 1 : 4 Tuzla City
Zrinjski 0 : 1 Posušje
Široki Brijeg 0 : 2 Borac
Sarajevo 1 : 2 Sloga
Željezničar 1 : 0 Igman