Ništa od boraca na Grbavici

U derbiju 3. kola Premijer lige BiH u sezoni 2023/24. na sarajevskom stadionu Grbavica domaći Željezničar je porazio gostujući Borac rezultatom 2:0.

Oba pogotka, u roku osam minuta postigao je Nedim Mekić, u 47. i 54. minutu te svom klubu tako plasirao put ka prvoj pobjedi i početnim bodovima.

Željezničar – Borac    2:0 (0:0)

Stadion Grbavica. Gledalaca: 0. Sudije: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) [Glavni], Mirza Demir (Kakanj) [Pomoćnik], Damir Lazić (Brčko) [Pomoćnik], Strijelci: Nedim Mekić 47', Nedim Mekić 54', [Željezničar (Sarajevo)]; Žuti kartoni: Aleksandar Kosorić 64', Irfan Jašarević 77', Mehmed Ćosić 84', [Željezničar (Sarajevo)]; David Čavić 90', [Borac (Banja Luka)];

ŽELJEZNIČAR: Vedad Muftić (G) , Aleksandar Kosorić (K) , Edin Cocalić , Sulejman Krpić (81. Nikola Turanjanin), Nedim Mekić (77. Dženan Haračić), Hamza Gasal (72. Omar Beća), Marin Galić , Joseph Amoah (77. Dražen Dubačkić), Irfan Jašarević , Edin Rustemović (72. Edin Biber), Mehmed Ćosić

BORAC: Milan Mijatović (G) , Maks Juraj Ćelić , Milan Makarić (55. Stojan Vranješ), Ruslan Barsky , Cortes Jose Ricardo , Fedor Predragović (55. David Čavić), Sebastijan Herera Kardona (81. Aleksandar Subić), Zoran Kvržić (K) , Jakov Blagaić (55. Vasilije Terzić), Savo Šušić , Nemanja Mihajlović (75. Jovo Lukić)

Sarajevo 2 : 1 Zvijezda 09
Posušje 2 : 1 Sloga
Široki Brijeg 0 : 1 Velež
GOŠK : Zrinjski
Tuzla City : Borac
Igman 0 : 0 Željezničar