Poraz lidera u Stocu

Azem Kozić (zeleni dres,m Klis, Buturović Polje

U subotu 9. septembra su odigrane dvije utakmice 4. kola Druge lige FBiH, grupa, Jug, u Buturović Polje domaći Klis je ugostio gornjovakufsku Slogu, domaći su sasvim zasluženo, nakon dva uzastopna poraza savladali Slogu rezultatom 3:0, golovima stopera Adema Kozića, Farisa Mušinovića i Ajdina Mujale.

U drugom subotnjem susretu Čapljina je bila domaćin Međugorju koje je porazilo domaći sastav 4:0 (Miličević, Pehar, Sabljić i Bencun ).

U nedjelju 10. septembra je odigrano preostalih pet utakmica, jablanička Turbina je bila domaćin Ljubuškom, golom Zahirovića u 35 minuti Jablaničani su zabilježili treću pobjedu

Kamešnica je ugostila prozorsku Ramu, Josip Ivić je u drugoj minuti doveo Ramuu rezultatsku prednost, 0:1, da bi dvije minute kasnije Kristijan Omazić poravnao na 1:1.

Grude su ugostile Višiće i poražene su golom Pažina za 0:1, dok je Stolac golovima Škrbe i Stankovića pobijedio Kruševo 2:1, gol za goste je postigao Džeba,  čitlučko Brotnjo i Neum odigrali 1;1 .

Lista strijelaca,

5 golova, Mirko Čule (NK Kruševo), Josip Vidović (NK Troglav 1918),

4 gola, Marin Matić (NK Neum) , Marko Čuljak (NK Ljubuški), Ante Pažin (NK Višići),

3 gola, Salko Jazvin, Luka Medić (NK Kruševo), Armin Agić (NK Sloga), Ivan Prskalo (NK Brotnjo) ....

FK Klis – NK Sloga (G/Uskoplje 3:0 (1:0),

Buturović Polje, gledalaca : 800, glab+vni sudija : Nedim Kapidžić ((Mostar), pomoćnici : Said Hakalović (Buturović Polje) i Mirza Jakić (Mostar), delegat : Leonardo Klemo (Čitluk).

Strijelci : 1:0 – A. Kozić (12.), 2:0  - Mušinović (76.), 3:0 – Mujala (83.). ŽutI kartoni  : Mujala (FK Klis), Zeko (NK Sloga) . Igrač utakmice : Adem Kozić (FK Klis).

FK Klis : B.  Kozić, A. Kozić, Šehić, Ovnović, Kudra, Mujala (od 85. E. Graho), Trebović, Hebibović (od 63. Mušinović), Jahić (od 63. Brekalo), M. Graho (od 63. Hakalović), Vila (od 79. Mujak). Trener : Nedim Kudra.

FK Sloga : Blažević, Mašetić , Biklkan (od 85. Bilkan), Agić , Muminović (od 85. O. Abazović), Glavaš (od od 46. Ramčić ), Marinčić , Budimir (od 46. Grubeša), Sučić (od 17. N. Abazović), Zukanović, Zeko. Trener : Igor Zeko  .

Ljubuški 1 : 2 Višići
Neum 3 : 1 Sloga
Rama 0 : 6 Međugorje
Kamešnica 1 : 1 Troglav 1918
Brotnjo 5 : 1 Čapljina
Turbina 1 : 3 Klis