Slavija bolja od Famosa

Kadeti Slavije se mučili, pa došli do ubjedljive pobjede

Omladinci Slavije bili su bolji od Famosa u mečevima 14. kola Omladinske lige BIH grupa "Centar 1".

Kadeti Famosa su slavili pobjedu od 5:1, ali daleko od toga da je to bila glatka pobjeda. Poveli su domaći prvim od tri gola Đorđa Kujače sa penala. Slijedi potom peh za Sokolove jer se povrijeđuje golman Marko Kužet, a s obzirom na to da nisu imali rezervnog golmana, na gol je stao igrač. Famos uspjeva u posljednjim trenucima da izjednači na 1:1 preko Kovača i to je rezultat prvog poluvremena.

Vjerovatno ključni momenat meča dogodio se u 65. minuti kada u vrlo kratkom periodu Andrija Močević dobija dva žuta kartona i Famos ostaje sa desetoricom. Brojčanu nadmoć Slavija obilato koristi i sa četiri gola dolazi do ubjedljive pobjede.

Juniori Sokolova su bili sigurniji, ali su se i oni namučili da ovjere pobjedu. Lazar Stjepić je postigao dva pogotka, a jedan je dodao Sergej Furtula.

REZULTATI I TABELA KADETI

REZULTATI I TABELA JUNIORI

SLAVIJA - FAMOS 5:1 (1:1) KADETI
Trening centar FK Slavija, Istočno Sarajevo
Gledalaca: 100
Sudija: Marko Domazet (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Kujača 9, 1:1 Kovač 45, 2:1 Kujača 71, 3:1 Županc 85, 4:1 Stojanović 87, 5:1 Kujača 89
Žuti kartoni: Andrić, Babalj (Slavija)/Tomašević, Leka, Andrić (trener) (Famos)
Crveni karton: Andrija Močević (Famos) 65

SLAVIJA: Kužet (od 23. Stojanović), Lale, Kujača Andrić, Babalj (od 66. Popović), Đurić, Trapara (od 46. Senić), Milidrag (od 46. Nedić), Županc, Kokot, Tešanović (od 86. Stupar)

FAMOS: Balić, Tomašević, Radovanović, Tomić (od 23. Šikuljak), Kovač, Močević, Vasković, SAmardžija, Simić (od 29. Leka), Trapara, Majmunović (od 68. Majdov)

SLAVIJA - FAMOS (V) 3:0 (1:0) JUNIORI
Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Stjepić 33, 2:0 Stjepić 77, 3:0 Furtula 88p
Žuti kartoni. -

SLAVIJA: Vlačo, Taušan, Pušara, Maksić, Stjepić, Radulović (od 83. Nj. Lubura), Erbez, Koprivica, Furtula, Elez, M. Lubura (od 70. Trifkvoić)

FAMOS: Lakić, Ma. Vukadin, Brezo, Mi. Vukadin, Tomašević, Milidragović (od 46. Mrđa), Gavrilović, Vujadin, Ančić, Topalović (od 85. Todorović), Buljević