Leotar pao u finišu, Široki u finalu

Foto/ Sport1

Košarkaši Širokog plasirali su se u finale Kupa Mirza Delibašić nakon što su u polufinalnoj utakmici savladali Leotar rezultatom 73:66.

Utakmica je bila dosta tijesna i neizvjesna, Leotaru je pripala prva četvrtina rezultatom 16:14, dok je u drugoj bio bolji Široki 19:18, pa se na poluvrijeme otišlo pri vodstvu Leotara 34:33.

Nakon što je i u trećoj dionici Leotar uspijevao održavati prednost, uslijedila je posljednja četvrtina i mnogo bolja predstava Širokog koja je i prelomila utakmicu.

Široki je u trećoj minuti četvrte dionice poveo 60:57 i do kraja utakmice nije ispuštao prednost te ju je konstantno povećavao.

Široki je u četvrtoj dionici postigao najviše poena (22), a u isto vrijeme je limitirao trebinjsku ekipu na samo 14 te je na kraju slavio pobjedu rezultatom 73:66.

Najefikasniji u redovima Širokog bio je Martin Junaković sa 26 postignutih poena, a pratili su ga Zachary Nutall sa 14 i Josip Čović sa 12.

U redovima Leotara najbolji je bio Stefan Glogovac sa 17 poena, dok je Dejan Šakotić dodao 15, a Božo Đurašović 13.

Široki će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Igokea - Bosna, a ta utakmica na rasporedu je večeras od 20:00h.

Finale će se igrati sutra (subota) od 17:00h.