Igman autogolom do bodova

Osim utakmice na Tušnju, u terminu od 13 sati, igrala se još jedna utakmica 21. kola i to na Gradskom stadionu u Konjicu između Igmana i Širokog Brijega, a konačan rezultat ovog meča je bio 1:0.

Obje ekipe su u prvih desetak minuta imale odlične prilike, ali promjene nije bilo. Na novu šansu se čekalo tek do 23. minute, kada je Bagarić šutirao, ali je Ćeman sjajno odbranio njegov udarac.

Igrala se 31. minuta, kada je Široki Brijeg zaprijetio, ali je udarac Čavara otišao preko gola, pa do kraja prvog dijela meča više nije bilo izglednih šansi, kako za jednu, tako i za drugu ekipu, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom od 0:0.

U Konjicu na otvaranju drugog dijela susreta između Igmana i Širokog Brijega nije bilo prilika sve do 55. minute, kada je Hebibović centrirao sa desne strane, ali su gosti otklonili opasnost ispred njegovog saigrača.

Igrala se 57. minuta, kada je Đorić dobro šutirao sa 18 metara, ali je Bender dobro zaustavio njegov udarac. Dvadesetak minuta kasnije, gosti su mogli doći do gola. U fantastičnoj prilici se našao Činedu, ali je još bolje Ćeman odbranio.

Poslije prilike Čiedua, Igman je bio bolji protivnik na terenu, te je stvarao prilike pred golom Širokog Brijega, pa im se ta inicijativa isplatila u 87. minuti.

Hebibović je centrirao iz slobodnjaka, a Mašić je prevario svog golmana Bendera i poslao loptu u mrežu svog tima za veliko veselje u Konjicu.

Ujedno, to je bila posljednja šansa na ovom meču, pa je Igman golom u finišu meča uspio da dođe do ogromne pobjede na svom terenu protiv kluba sa Pecare.

FK Igman - NK Široki Brijeg 1:0 (Mašić 87‘ (autogol).

Tuzla City 2 : 0 Zvijezda 09
Posušje 1 : 0 Velež
Borac 3 : 0 GOŠK
Sloga 1 : 1 Zrinjski
Igman 1 : 0 Široki Brijeg
Željezničar 3 : 0 Sarajevo