Famos bolji od BSK-a: Stjepanović ostavio bodove u Vojkovićima

Fudbaleri Famosa su u derbiju 21. kola m:tel Prve lige Republike Srpske na svom terenu savladali BSK-a 1:0.

Iako su se trudili da „duhove prošlosti“ ostave po strani u mislima igrača Famosa je bila jesenja polusezona i utakmica na Gradskom stadionu u Banjaluci kada ih je sudija Marko Maksimović sa pomoćnicima drastično oštetio i doslovno uručio pobjedu igračima BSK-a. Krenuli su jako, oštro od samog starta i bez pardona prema rivalu. Trudili su se da uvijek budu blizu igrača i da od starta nametnu ritam koji će njima odgovarati. Bilo je u nekim startovima, iako na loptu, možda previše žustrine, pa Stefan Stojičić već u 18. minuti mora da napusti igru zbog povrede.

U prvoj prilici našao se Ognjen Stjepanović, ali je dobio loptu previše po strani, Srđan Modić stiže da se postavi kako treba, skrati ugao i sačuva svoj gol.

Na drugoj strani, BSK prve dvije prilike pravi iz slobnog udarca. Oba puta je to bilo iskosa sa tridesetak metara, oba puta Mihajlo Savanović, ali Josip Dizdar u oba navrata odbija loptu koja je išla uz samu stativu.

I Famos ima šta reći iz prekida. Nakon jednog kornera Kenana Šarića, lopta prolazi kroz peterac, Laziću ispod noge i niko ne uspjeva da postavi kopačku i samo skrene loptu u mrežu.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imaju gosti. Miloš Perović je dobio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, snažno šutirao, Dizdar jako dobro reaguje i izbacuje loptu u korner.

U drugom poluvremenu nešto mirnije kreće, a BSK ima ogromnu šansu da stigne do vođstva. Perović je bio u borbi za loptu, uporan, ona se odbija na nekih osam-devet metara Mihajlu Savanoviću koji je sam i ima svo vrijeme svijeta da se odluči šta da radi, ali šutira preko gola i propada fenomenalna šansa.

I kako to obično stiže kazna. Darko Hrkalo je povukao loptu na polovinu BSK-a, centrirao na drugu stativu gdje je Adnan Vranešić, ovaj glavom odigrava povratnu za Ognjena Stjepanovića, a najbolji strijelac Famosa lijepim udarcem glavom pogađa same rašlje Modićevog gola i donosi Famosu prednost.

Teško stečeno vođstvo Famos je znao da čuva. U nastavku meča domaći znaju kako da igraju kada imaju stečeno vođstvo i polako privode utakmicu kraju za nova tri boda na domaćem terenu, ukupno 35 u sezoni.

FAMOS – BSK 1:0 (0:0)