Borac stekao prednost na Sokocu

Fustaleri banjalučkog Borca stekli su prednost na Sokocu protiv Glasinca u prvom polufinalnom meču U19 lige Republike Srpske.

U tvrdom meču, poslije kojeg domaćin ima itekako razloga da žali, Borac je slavio 2:1, i na svom parketu će tražiti prolaz u finale, gdje već čeka Ljubić iz Prnjavora.

Banjalučani do vođstva dolaze u 11. minuti utakmice sa igračem više u terenu. Svemu je prethodio crveni karton kojeg je bez ikakve potrebe dobio Uroš Debelnogić. Nakon što je dosuđen prekršaj u njegovu korist, on udara protivničkog igrača i sudijama nije preostalo ništa drugo nego da ga isključe. Prednost igrača više Borac koristi tridesetak sekundi kasnije kada pogađa Nemanja Dubravac.

Glasinac na početku drugog poluvremena dolazi do izjednačenja, strijelac Jovan Vuković. U nastavku susreta nastavila se tvrda igra, a Borac do ispostaviće se pobjedonosnog gola dolazi na minut prije kraja utakmice kada Luka Mizdrak pogađa za pobjedu i prednost pred revanš u Banjaluci.

Podsjećamo, u drugom polufinalu Ljubić je eliminisao KMF Srbac u dva meča.

FC GLASINAC - FC BORAC 1:2 (0:1)