Širokom bodovi u Ugljeviku

Zvijezda 09 - Široki 2:3

Zvijezda 09 i Široki Brijeg danas su u Ugljeviku odmjerili snage u susretu 24. kola VVin lige BiH, a na kraju je rezultat bio 2:3.

Igrači domaće ekipe su nešto agilnije otvorili utakmicu i već u petoj minuti su imali odličnu priliku. Vazde je uputio dobar centaršut, a Saliman je glavom loptu poslao pored gola.

Igrala se 12. minuta, kada su se fudbaleri Zvijezde 09 ponovo našli u dobroj prilici, ali je Vazda šutirao vrlo loše sa pet metara, a onda u nastavku akcije Ivančić nije uspio doći do lopte.

Igrala se 23. minuta, kada se ponovo Ivančić našao u prilici, šutirao je glavom nakon kornera, ali je lopta otišla preko gola, a onda je Vukoja šutirao sa ivice šesnaesterca i njegov udarac je odbranio golman Širokog Brijega.

Nakon toga je uslijedio period igre u kojem je klub sa Pecare preuzeo inicijativu na terenu. Pokušao je Kuprešak u 35. minuti da ugrozi protivnički gol, ali je pogodio prečku. Dvije minute poslije je i Bagarić šutirao sa deset metara, ali je lopta otišla pored gola.

U finišu prvog poluvremena, odnosno u 44. minuti, gosti su uspjeli da krunišu inicijativu na terenu, te su stigli u vodstvo. Nakon dobre kontre, Mamić je izašao sam na golmana domaće ekipe i bez većih problema ga je matirao.

Ipak, vodstvo Širokog Brijega nije dugo trajalo, s obzirom na to da je Zvijezda 09 uspjela izjednačiti i to četiri minute kasnije. Nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Ponjević, pogodak za poravnanje rezultata je pogodio Ivančić.

S obzirom na to da do kraja prvog dijela susreta u Ugljeviku više nije bilo prilika, kako za jednu, tako i za drugu ekipu, na odmor se otišlo sa rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu uzbuđenja u Ugljeviku nije bilo sve do 62. minute, kada je Široki Brijeg ponovo stigao do vodstva. Pogodak je postigao Kuprešak, a veći dio posla kod njegovog gola je uradio Kpan.

Osam minuta kasnije, Saliman je dobro šutirao sa nekih 20 metara, ali je lopta otišla pored gola gostujuće ekipe, a onda je Kuprešak na drugoj strani centrirao, Mamić je pokušao glavom, ali je dobro bio postavljen Jelovac i odbranio je njegov udarac.

U 73. minuti se na udarac odlučio Prusina, ali je Jelovac fenomenalno odbranio njegov udarac i na taj način je spasio svoju ekipu.

Igrala se 79. minuta, kada je Zvijezda 09 ponovo izjednačila rezultat i vratila se u igru. Vazde je postigao lijep pogodak sa nekih 25 metara, a onda je samo dvije minute kasnije, uslijedio novi šok za domaći sastav.

Činedu je protrčao pored kapitena domaće ekipe i pogodio za 2:3. Iako su igrači domaćeg sastava tražili prekršaj, sudija se nije oglasio, pa je tako pogodak igrača kluba sa Pecare ostao priznat.

Već u sljedećem napadu, mogao je Široki Brijeg riješiti pitanje pobjednika, budući da je Činedu glavom spustio za Kpana, koji je šutirao lijevom nogom, ali je stativa bila saveznik domaćeg sastava, onda je u 85. minuti Taraba kod Širokog Brijega zbog drugog, odnosno crvenog kartona, morao van igre.

Do kraja susreta je klub sa Pecare igrao sa igračem manje na terenu, ali mu to nije predstavljalo problem, s obzirom na to da je uspio zadržati prednost koju je ranije stekao i na kraju je odnio tri boda iz Ugljevika.

Zvijezda 09 2 : 3 Široki Brijeg
GOŠK 0 : 1 Posušje
Tuzla City 1 : 5 Sarajevo
Igman 2 : 0 Sloga
Željezničar 0 : 1 Velež
Borac 1 : 2 Zrinjski