Hercegovina odnijela trofej iz Bijeljine

MNK Hercegovina je osvajač futsal Kupa BiH sezoni 2023/2024, nakon što je u revanš susretu protiv Radnika slavila kao gost rezultatom 4:0. Prvi meč je Hercegovina dobila sa 4:3.

Prošlosezonski prvak BiH nije bio ove sezone na tom nivou, a Darko Ivanković je u četvrtoj minuti doveo goste u vodstvo. Devet minuta kasnije, Ivanković je udvostručio prednost svog tima, a bio je to i konačan ishod prvog dijela.

U samoj završnici meča, rezultat je još bio 2:0, a onda Ivanković postiže svoj treći gol za uvjerljivih 3:0 u 34. minuti, da bi Zvonimir Ćavar postavio konačnih 4:0 u 38. minuti.

Hercegovini je ovo prvi naslov u istoriji kluba, a u sjajnoj je poziciji da sezonu okonča osvajanjem duple krune, jer u završnoj seriji doigravanja za prvaka BiH vodi protiv Sarajeva sa 2:0, a serija se igra na tri dobijene utakmice.

Radnik sa druge strane sezonu završava sa osvojenim Kupom Republike Srpske i istorijskim nastupom u Ligi prvaka, a tokom ljeta najvjerovatnije slijedi i rekonstrukcija kluba.