Sarajevu gol prednosti pred revanš na Koševu

Sarajevo je slavilo rezultatom 1:0 protiv Aktobea u utakmici prvog pretkola Konferencijske lige.

Hamza Čataković je zaprijetio u 16. minuti sa distance, odbranio je Šatski. Tri minute poslije, odlična šansa za domaće; Samorodov je šutirao, Rockov je loše procijenio i ostao ukopan, a lopta je završila na stativi.

U tim trenucima su Kazahstanci napravili pritisak - igrao se 22. minut kada je centrirao Vatajelu sa lijeve strane, Agbo skače ispred Rockova, no njegov udarac glavom je otišao preko gola.

Tempo je potom opao, a prvi dio je završen sa 0:0. No, treba dodati da je u toku prvog poluvremena Zekić ostao bez Mirze Mustafića; on se povrijedio tokom jednog duela i morao je napustiti teren.

Drugi dio je bio dosta mirniji, da ne kažem dosadniji. Rijetko šta vrijedno spomena se dešavalo na terenu sve do 74. minute, kada je Umaev glavom pogodio prečku. Tada domaći dižu tempo; već za dvije minute Romero je u odličnoj šansi, Rockov loptu šalje u korner.

Večeras agilni Romero je udarac oprobao i u 82. minuti, tada pravo u golmana bordo tima.

Najbolju šansu Sarajevo je imalo u 88. minuti. Guliašvili se izborio za poziciju i šutirao, ali pored gola.

I kada se činilo da će meč završiti neriješeno, ukazao se Francis Kjeremeh. Postigao je fantastičan gol - blia je to prava bomba za 1:0 sa više od 20 metara! Romero je u sudijskoj nadoknadi prijetio, uhvatio je to golman gostiju.

Rezultat se nije mijenjao, pa je utakmica završena pobjedom bordo-bijelih.

Revanš susret igra se narednog četvrtka (18. juli) na stadionu Asim Ferhatović Hase sa početkom u 21 sat.

Sarajevo 2 : 0 Radnik
Posušje 1 : 0 Zrinjski
Borac 3 : 0 GOŠK
Željezničar 1 : 1 Sloga
Široki Brijeg 1 : 1 Sloboda
Velež 1 : 1 Igman