Omarska u goleadi bolja od Podgrmeča, publika u velikom broju stigla i na prijateljsku utakmicu

FK Omarska

U prvoj pripremnoj utakmici Omarska je sa 4-3 savladala Podgrmeč iz Sanskog Mosta. Trener Stanivuković je u jutarnjim časovima podnio ostavku, pa je današnju utakmicu sa klupe vodio Krecelj Anando. U narednim danima klub će donijeti odluku o trenerskoj poziciji.

Što se tiče same utakmice najbitnije su dvije stvari. Prvo, očigledno je da ekipa Omarske ima kvalitet za vrh druge lige i drugo, publika je potvrdila da se ovaj klub voli, pa je i na današnjoj prijateljskoj utakmici prisustvovalo oko 200 gledalaca. Omarska je odigrala oslabljena jer zbog povreda danas nisu nastupili Krecelj, Stojnić i Anđić, a dok pristignu i određena pojačanja sa kojima se pregovara biće to odlična ekipa. Neka pojačanja su već u najavi, a o svemu ćete biti blagovremeno obavješteni.

Što se tiče današnje utakmica, viđena je klasična prva pripremna utakmica. Podgrmeč takođe sastavlja ambicioznu ekipu, pa je viđena dobra utakmica iako je bilo očigledno da su igrači u prvoj fazi priprema. Po viđenom na terenu Omarska je bila bolja i kontrolisala utakmicu. U prvom poluvremenu nastupili su uglavnom prvi sastavi, a Omarska je na poluvrijeme otišla sa zasluženim vođstvom od 2-1. Golove za Omarsku su postigli Lazar Nišić i Panić.

U drugom poluvremenu obe ekipe su postigle još po dva gola (za Omarsku Vračar i Lazar Đorđe) pa je konačan rezultat bio 4:3. Treba istaći da su danas prve minute za Omarsku odigrali mladi Đurić Ognjen, Vučković Kristijan i Kešić Bojan,  a trener Krecelj je dao šansu i ostalim mladim snagama: Dakiću, Batazu i Vukajloviću.  Takođe, skoro čitavu utakmicu je odigrao novajlija Stupar Bogoljub i ostavio dobar utisak

Sledeću utakmicu Omarska igra za sedam dana protiv Ljubića iz Prnjavora.

Omarska – Podgrmeč 4-3