Dobra partija Borca u Solunu, odluka u Banjaluci

Ekipa Borca pred utakmicu u Solunu FOTO: FK Borac/N.Kulaga

Šampion Premijer lige BiH banjalučki Borac odigrao je odličnu partiju u Solunu protiv PAOK-a u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona. Banjalučani su poraženi rezultatom 3:2, ali se revanš igra na banjalučkom Gradskom stadionu za sedam dana kada će i pasti odluka o putniku u treće kolo.

Grci su poveli u 17. minutu poslije kornera sa lijeve strane, kada je najviši u skoku na prvoj stativi bio Konstantinos Kulierakis i pogodio je suprotnu malu mrežu. Izjednačenje je stiglo u 22. minutu nakon što je jedan defanzivac PAOK-a igrao rukom u svom šesnaestercu, a Sebastijan Herera Kardona je bio precizan sa 11 metara – 1:1. Kulierakis je ponovo nakon kornera u 39. minutu izbjegao ofsajd zamku i ponovo svoj tim doveo u vođstvo, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade prvog dijela Enver Kulašin nakon prodora Davida Vukovića po lijevoj strani i asistencije zatresao mrežu Grka – 2:2.

I treći pogodak Banjalučani su primili poslije kornera, samo što se u 51. minutu u strijelce upisao drugi štoper Grka Vilijam Trust Ekong, kada je golman Damjan Šiškovski „odletio u prazno“. Ekipu Borca je s klupe predvodio pomoćni trener Bojan Puzigaća jer je šef stručnog štaba Mladen Žižović bio na trbininama zbog isključenja u Elbasanu protiv Egnatije u prošlom kolu.

PAOK - Borac  3:2 (2:2)

Stadion: „Tumba“ u Solunu. Gledalaca: 10.000. Sudija: Smajc (Slovenija). Strijelci: 1:0 Kulierakis (17), 1:1 Herera Kardona (22 – penal), 2:1 Kulierakis (39), 2:2 Kulašin (45+3), 3:2 Ekong (51). Žuti kartoni: Švab (PAOK), Majers, Hasukić (Borac).

PAOK: Kotarski, Sestre, Ekong, Kulierakis, Baba, Ozdoev (od 69. Kamara), Švab (od 85. Cingaras), Despodov (od 69. Živković), Murg (od 60. Konstantelias), Tajson, Tomas (od 69. Samata). Trener: Razvan Lučesku.

BORAC: Šiškovski, Herera Kardona, Karolina, Majers, Kvržić (od 72. Hrelja), Skorup (od 85. Vranješ), Grahovac, Vuković (od 89. Čavić), Savić, Kulašin, Lukić (od 89. Hasukić). Trener: Bojan Puzigaća.

Sarajevo 2 : 0 Radnik
Posušje 1 : 0 Zrinjski
Borac 3 : 0 GOŠK
Željezničar 1 : 1 Sloga
Široki Brijeg 1 : 1 Sloboda
Velež 1 : 1 Igman