Kozara ide dalje

Kozara, Gradiška

U razmaku od dvadesetak dana Kozara je dva puta bila bolja od Ljubića, ovaj put u u utakmici 1/16 finala Kupa Republike Srpske „dr Milan Jelić“ odigranoj danas na Gradskom stadionu u Gradišci.

Več u sedmoj minuti pokušava Bundalo, ali golman Prnjavorčana Stupar brani njegov udarac, ipak lopta dolazi do Bosnića, koji hladnokrvno šutira pored dva igrača Ljubića na gol liniji i dovodi Kozaru u vođstvo. Pokušavaju gosti iz Prnjavora da uzvrate preko Kopanje u 12. minuti, ali lopta završava pored gola. Deset minuta kasnije pokušava Živković, ali odbrana Kozare skreće loptu u korner. U 33. minuti slobodan udarac sa nekih dvadeset metara izvodi Bosnić i izaziva uzdah oko stotinjak gledalaca na tribinama nakon što Stupar paradom ispod prečke izbacuje loptu u korner. U 39. minuti kontranapad Ljubića, odličan šut Živkovića, i Ljubić izjednačuje na 1-1. Odmah u sljedećem napadu, ponovo je u prilici Bosnić, oštro šutira, ali Stupar krajnjim naporom izbacuje u korner.

U 50. minuti pokušava Tešić Pero, ali lopta odlazi preko gola. Pet minuta kasnije precizniji je Dojčinović, oštro šutira nakon ubačaja i Stupar je nemoćan, a Kozara dolazi u vođstvo od 2-1. Pokušavaju gosti odmah da uzvrate, šutira Jugović, ali Zeljkovič odličnom intervencijom čuva mrežu Kozare. I pored vođstva, Kozara je agilniji protivnik. Pokušava Božić u 59. minuti, ali odbrana Ljubića izbacuje loptu u korner. Par minuta kasnije Stupar zaustavlja Bokićev šut. U 81. minuti Bokić se oslobađa čuvara i šalje loptu u mrežu Prnjavorčana i postavlja konačnih 3-1, te Kozara prolazi u osminu finala Kupa Republike Srpske „dr Milan Jelić“.

Sljedeće subote 31. 8. 2024. godine igraju se utakmice 4. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju u Banja Luku gdje će im domaćin biti BSK. Utakmice počinje u 17 časova.

FK Kozara (Gradiška): Zeljković Nj., Tešić P., Bosnić A. (od 72. min. Marković B.), Sukara D. (od 83. min. Govedarica S.), Dakić M., Božić M., Ljubičić N. (od 57. m,in. Kovljen S.), Tešić V., Pljevaljčić O., Bundalo M. (od 46. min. Bokić J.), Dojčinović S. (od 83. min. Veljkić Đ.), trener Medović A., klupa: Kačavenda L., Bobić L., Pepić D.

FK Ljubić (Prnjavor): Stupar A. (od 78. min. Živković J.), Bubić Ž., Kopanja N., Mišić M., Živković D. (od 58. min. Žižak A.), Subić D. (od 68. min. Lukić V.), Vasić M., Vasić A., Jugović D. (od 78. min. Zeljković A.), Stupar M., Vidović N. (od 68. min. Bojić M.), trener: Komlenović V., klupa: Milijašević M.