Dubai dobio Zvezdu

Кошаркаши Дубаија победили су у "Кока-кола арени" шампиона Црвену звезду 86:84 у утакмици првог кола регионалне АБА лиге.

Дубаи и Црвена звезда одиграли су меч који је оправдао статус дербија првог кола. Домаћа екипа коју предводи Јурица Големац уписала је прву победу у званичној утакмици.

Звезда је имала резултатски заостатак током већег дела меча, а када год би успевала да дође до посед или два заостатка, Дубаи би се тројком враћао и одбијао налете.

Прва четвртина убедљиво је припала домаћину у "Кока-Кола арени". Дубаи је у првих 10 минута боље шутирао, играли су у транзицији нападали непостављену одбрану Звезде и погађали тројке.

Црвено-бели су у том периоду имали лоших 11 од 27 погођених шутева из игре.

Екипа Јурице Големца отворила је и другу четвртину серијом 4:0, али је потом Звезда коначно заличила на екипу из плеј-офа претходне сезоне.

Црвено-бели су се вратили првенствено поенима Луке Митровића и Николе Калинића, уследила је њихова серија 18:0 којом су дошли до предности 36:35.

Дубаи је после тајм-аута Големца успео да се врати и да на полувреме оде са девет поена предности - 50:49.

Домаћа екипа направила је нову малу серију на почетку треће деонице, повели су са 54:41, али је Ајзеја Кенан својим везаним поенима успео да спусти госте на четири пеона заостатка.

Исти кошаркаш одржавао је Звезду у игри током читавог дела, а онда му се придружио Калинић, па је домаћин са само три поена предности ушао у одлучујућу четвртину.

Црвено-бели у последњих 10 минута нису могли да рачунају на помоћ Милоша Теодосића који је искључен са меча после неспортске и техничке грешке.

Авуду Абас и Немања Дангубић су у последњој четвртини погађали тројке којима је домаћи тим одржавао предност.

Меч је ипак ушао у неизвесну завршницу, Мејсон и Недовић разменили су тројке, а онда је после добре одбране кош за победу црвено-белих промашио Коди Милер Мекинтајер.