(Pre)tužni Gošk

Velež, Mostar

Fudbaleri Veleža večeras su stigli do ubjedljive pobjede na gostovanju u Gabeli. Rođeni su savladali GOŠK rezultatom 4:0 u okviru osmog kola VVin lige Bosne i Hercegovine.

Tim iz Gabele je dobro ušao u susret. Prijetili su preko Gogića i Šute, no na semaforu je ostalo 0:0.

Uslijedila je deveta minuta. Nakon duela Ivana Novakovića i Amara Milaka, ovaj drugi je pao u šesnaestercu domaćih. Rođeni su tražili penal, no glavni sudija Amin Efendić nije mislio tako, barem u početku. Efendić je zatim dobio poziv iz VAR sobe. Pregledao je snimku, a onda odlučio pokazati na bijelu tačku. Jedanaesterac je izveo Mihael Mlinarić, koji je precizno pogodio za 1:0 i vodstvo Mostaraca od 14. minute.

Nije se ekipa GOŠK-a stigla ni oporaviti od tog šoka, a već je stigao novi, i to šest minuta kasnije. Milan Jevtović je zatresao mrežu domaćih. Gol je prvobitno poništen zbog ofsajda - no, opet je reagovao VAR - pa je pogodak naknadno priznat.

U 35. minuti Mostarci su došli do trećeg gola. Centrirao je Ante Oreč, a Mlinarić je opet bio strijelac, ovaj put glavom za 3:0 i rezultat prvog dijela.

Četiri minute nakon početka drugog poluvremena, bilo je 4:0 za Velež. Opet je pogodio Mlinarić i tako kompletirao het-trik. Bila je to jedna od rijetkih stvari vrijednih spomena iz drugog dijela. Ni jedni ni drugi nisu pružili mnogo, pa se rezultat nije mijenjao.

Rođeni su se tako popeli na šesto mjesto sa devet bodova. Ovom pobjedom, prekinuli su niz od četiri uzastopne ligaške utakmice bez trijumfa. GOŠK ostaje na začelju tabele kao jedina ekipa sa svega jednim bodom na kontu.

Radnik 2 : 0 Sloboda
Sloga 0 : 2 Igman
GOŠK 0 : 4 Velež
Zrinjski 3 : 0 Široki Brijeg
Sarajevo 1 : 1 Željezničar
Posušje 0 : 2 Borac