Marej na kolenima, Vavrinka za titulu!
Sten Vavrinka imaće priliku da u nedelju po drugi put osvoji Rolan Garos i tako upiše četvrti grend slem trofej u karijeri. Sjajni Švajcarac je u petak vodio veliku borbu protiv prvog igrača sveta i na kraju pobedio - zasluženo. Endi Marej izgubio je nove bodove, jer je ove, za razliku od prošle kada je u finalu poražen od Novaka Đokovića, stao u polufinalu. Vavrinka je do osme pobede u 18. duelu sa Marejem došao posle ČETIRI SATA i 37 minuta - 6:7(8), 6:3, 5:7, (7)7:6, 6:1! Prvi teniser sveta prilično se namučio protiv Vavrinke koji je prvom setu imao brejk prednosti i servirao je za vođstvo od 1:0 u setovima, ali je Marej ipak u poslednjem trenutku uspeo da uzvrati i potom izbori taj-brejk u kom je prvo spasao set loptu, a potom i samo poveo sa 1:0. Vavrinka je u drugom setu u potpunosti nadigrao Mareja, dvaput mu je oduzeo servis i došao do izjednačenja, da bi u trećem dva puta imao prednost brejka, ali nije uspeo da sačuva tu prednost i dođe do preokreta. Velika borba viđena je u četvrtom setu, ali su obojica tenisera bili sigurni na svojim servisima, pa je taj period igre okončan u taj-brejku. Vavrinka je dobio taj-brejk sa ubedljivih 7:3 i tako odveo meč u peti, odlučujući set. Dobru igru iz taj-brejka Vavrinka je preneo u peti set u kom je potpuno sa terena "počistio" Mareja. Švajcarac je ekspresno stigao do prednosti od 5:0, servirao je za meč, ali se tada Britanac malo "probudio" i napravio brejk, ali je to bilo sve što je uspeo da uradi.