23.04.2017 D.Vuksanović

Lokomotiva i Iskra podijelili bodove
Fudbalerke Lokomotive danas su odigrale utakmicu 1. kola Premijer ženske lige odnosno ligu za prvaka, a u goste im je stigla ekipa ŽNK iskra iz Bugojna. Utakmica ja završena rezultatom 0:0, pogodaka nije bilo iako su obe ekipe imale nekoliko lijepih prilika, ali mreže su mirovale. Najbolja šansa za Lokomotivu bila je u prvom poluvremenu kada je u šesnaestercu oborena Marija Damjanović i dosuđen je kazneni udarac za domaću ekipu, ali veliku priliku je propustila Nikolina Vujadin da dovede Lokomotivu u vodstvo. U drugom poluvremenu zanimljiva i borbena utakmica ali golmani jedne i druge ekipe su bili pod velikim zadatkom i tako su naše djevojke odigrale 3 remi ove sezone. Za 7 dana veliki izazov očekuje Lokomotivu jer putuju ponovo u Sarajevo, a Iskra dočekuje ekipu Banja Luku. 1. kolo Premijer ženske lige BiH (liga za prvaka) ŽFK Lokomotiva Brčko 0:0 ŽNK Iskra Bugojno Stadion: Krepšić Gledalaca: 50 Sudija: Račić Tanja (Banja Luka) Lokomotiva: Čorbadžić, Trbulin, Džanić, Trujić, Novaković, Škahić (od 40.Rosuljaš), Vrsajko, Mešanović, Damjanović, Ilić, Vujadin Iskra: Begić, Crnjak, Hadžo, Vujošević, Lukić, Goretić, Lužić, Basara, Koluh (od 40. Forić), Džafić, Behrem

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda