Slavija još bliže Premijer ligi: Luketa pogodio trijumf u Bijeljini
Rukometaši Slavije nastavili su sa pobjedama. Danas su u teškoj utakmici u Bijeljini savladali istoimenu ekipu 24:23, iako su pred sami kraj utakmice gubili tri razlike. Pokazali su time "Sokolovi" od čega su sastavljeni i kakav karakter posjeduju, te su bez obzira na neke i sumnjive sudijske odluke ipak stigli do zlata vrijedne pobjede koja ih ostavlja na pobjedničkom kolosijeku, i na samom čelu prvoligaške tabele. Slavija je povela sa 1:0 na meču, ali je onda domaća ekipa uspostavila kontrolu, i na polovini prvog dijela imala sigurnih 8:5. Ipak, ekipa iz Istočnog Sarajeva na krilima danas veoma raspoloženog Borisa Lukete uspjeva da okrene rezultat, povede, ali se na pauzu između dva poluvremena ipak odlazi sa nerješenim rezultatom, 14:14. Tvrda utakmica viđena je i u nastavku. Igralo se gol za gol. U 48. minutu rezultat je 20:20, a onda domaći prave mini seriju i odlaze na +3, 23:20, na osam minuta do kraja utakmice. Furiozna završnica ipak pripada ekipi Borisa Tešanovića. Postižu četiri pogotka, od toga onaj Borisa Luketa bukvalno u posljednjim sekundama, i dolaze do izuzetno bitne pobjede, 23:24. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Boris Luketa sa 10 pogodaka, a Ivan Benić je upisao šest. Kod domaćih Dejan Latinović nije mogao sam. Postigao je polovinu golova svoje ekipe, 12. RK BIJELJINA - RK SLAVIJA 23:24 (14:14) Dvorana gimnazije u Bijeljini Sudije: Marko Miljević i Zoran Petrović (oba Banja Luka) Isključenja: Bijeljina 2 minute, Slavija 8 minuta Sedmerci: Bijeljina 7(5), Slavija 2(2) Bijeljina: Đerić, Lontoš, Terzić, Latinović 12, Rankić 5, Todorović, Nedeljković 2, Mišić, Ristić 2, Stevanović 2, Vasilić, Petrović, Cvijanović, Jovanović Slavija: Močević, Janjić, Trapara, Benić 6, Tošić, Vuletić 3, Kovačević, Bujak 1, Milošević, V.Lale, Tuševljak 2, Luketa 10, Trnčić, S.Lale, Vukadin 1 , Pavlović 1

Višegrad - HED 43 : 30 Sloga
Drina : Derventa
Kotor Varoš : Kozara (G)
Mladost 36 : 29 ORK BL
Bijeljina : Slavija