Sarajevo bolje od Slavije u Istočnom Sarajevu

Juniori Sarajeva savladali su danas u Istočnom Sarajevu Slaviju sa 3:0 u utakmici 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Mnogo bolje su izabranici Dženana Uščuplića otvorili ovaj meč, te su to iskoristili već u 4. minutu. Dino Islamović je prošao po lijevoj strani, odigrao za Ahmeda Hasanovića, a ovaj lako pogodio za 0:1. Imalo je Sarajevo inicijativu većim tokom prvog poluvremena, a Slavija je svoju šansu tražila iz kontra napada, i to je radila na jako dobar način. Prvi je zaprijetio Namik Hrustanbegović, zaobišao je i golmana, ali je onda šutirao pored gola. Odmah iza toga je u prilici i Dejan Bjeloš, ali nije bilo promjene rezultata.

U 28. minutu meča Slavija ostaje sa igračem manje. Defanzivac Sokolova, Kerim Kolić bio je na dvadeset pet metara od gola bio u duelu sa napadačem Sarajeva, oborio ga u trku, a Ermin Sivac je bez ikakve dileme pokazao crveni karton. U svome obrazloženju koje stoji u zvaničnom zapisniku sa meča Sivac je naveo da je to bilo namjerno rušenje igrača, što je očigledno na stadionu vidio samo on.  To nije bila jedina greška danas katastrofalnog sudije Ermina Sivca iz Zenice sa svojim pomoćnicima Enesom Đozićem i Alenom Gluhom obojicom iz Sarajeva. Prvo su poništili gol Sarajeva na početku utakmice iako je napadač Sarajeva odigrao dupli pas u kaznenom prostoru sa domaćim defanzivcem. Zatim su pokazali taj crveni karton, a onda u drugom poluvremenu za sličan start pokazao je samo žuti karton gostujućem fudbaleru, što i jeste adekvatna mjera za takav prekršaj. To su samo najkrupnije greške, pa je danas sudija iz Zenice definitivno pao na ispitu i pokvario jednu dobru fudbalsku predstavu u kojoj je Sarajevo bilo bolje, odigralo kvalitetno i zasluženo stigli do pobjede.

Da su kontre najveći problem odbrane Sarajeva pokazalo se i u nastavku prvog poluvremena. I dok je Sarajevo držalo lopte i prijetilo šutevima sa distance Đanija Salčina i Ahmeda Hasanovića, Slavija je stvorila šanse praktično iz ničega. Opet su u šansama Hrustanbegović, Bjeloš i sada Parađina, ali je danas najbolji pojedinac Bordo tima, golman  Belmin Dizdarević, sve odbranio.

I kada je Slavija promašila te šanse stigla je kazna. Lopta je došla u kazneni prostor za napadača Kenana Dervišagića, a on jakim šutem zakucava loptu u mrežu Nemanje Jokića za 2:0.

Nastavak susreta sa dvije prilike otvara Slavija. Oba puta je pokušao Dejan Jolović, prvi put iz slobodnjaka, a drugi put sa dvadesetak metara, no sjajnim paradama Belmin Dizdarević je spasao svoju mrežu.

Kapiten Sarajeva, Đani Salčin, zaprijetio je u 55. minutu meča. Imao je on slobodan udarac na dvadesetak metara po sredini gola, a Nemanja Jokić je odbranio njegov šut. Par minuta kasnije u dobroj prilici je i Ahmed Hasanović, ali šutira pored gola Jokića.

Kako se bližio kraj utakmice tako je Sarajevo sve više stezalo obruč oko gola Slavije. Konjalić se našao u dvije šanse, no bez promjene rezultata, ali je onda  Amar Jašarević ostao sam u kaznenom prostoru domaćih i lako pogodio gol Jokića za 0:3, te je taj rezultat ostao i do kraja meča.

SLAVIJA – SARAJEVO 0:3 (0:2)