Borac demontirao Gradinu

Košarkaši Borca zabilježili su večeras prvu pobjedu u sklopu pripremnog perioda za predstojeću sezonu u Prvoj ligi Republike Srpske savladaši u dvorani Borik ekipu Gradine iz Tešnja, člana A1 lige BiH, rezultatom 96:59. Dva tima će snage ponovo odmjeriti u ponedjeljak (9. oktobar), kada će federalni prvoligaš uzvratiti domaćinstvo košarkašima u crveno-plavim dresovima.

Igra izabranika Bojana Božića iz večerašnjeg duela sa Gradinom daje mogo razloga za optimizam pred start prvoligaških borbi 21. i 22. oktobra. Crveno-plavi tim je igrao sigurno i raznovrsno u fazi napada uz veliki broj atraktivnih poteza, te izuzetno pokretljivo u odbrani, veoma dobro zatvarajući reket, što se posebno odnosi na prvih 20 minuta, koje su završene rezultatom 53:25.

U ranoj fazi meča domaći tim je stekao dvocifrenu prednost (18:6), gosti su zaostatak prepolovili trojkama Adnana Mehuljića, ali je, praktično, to bio jedini put kada su zaprijetili domaćima, koji su već do kraja te dionice povisili vođstvo na +11, do 15-minutnog odmora i na spomenutih 28 poena “viška”, dok je na kraju semafor pokazivao “odstojanje” od 37 koraka između dva tima.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je Arsenije Vučković sa 15 poena, David Kovačević i Sergej Pucar su postigli po 12, a Andrej Mikeš 11 poena. U gostujućem timu Danijel Đukarić je zabilježio 18, a Nikola Nedinić 12 poena,piše Borac Sport.

BORAC – GRADINA 96:59 (29:18, 24:7, 24:25, 19:9)

dvorana: Borik, gledalaca: 150, sudije: Željko Petković, Aleksandar Seferović i Davor Jović.

BORAC: Stupar 8, Ćulum 4, Vučković 15, Nikolić 6, Kovačević 12, Aničić 6, Mikeš 11, P. Lončar 8, Putnik, S. Lončar 6, Pucar 12, Samardžić 8. Trener: Bojan Božić.

GRADINA: Šelmo, Turkić 5, Nedinić 12, Ćostović, Ibrahimkadić 4, Jabandžić, Salkić 3, Begović 8, Mehuljić 6, Đukarić 18, Pejanović 3. Trener: Željko Jurišić.

Borac - Gradina / FOTO: Borac Sport