Guber ubilježio pobjedu u prvoj pripremnoj utakmici

U prvoj pripremnoj utakmici, koja je odigrana danas na milićkom Supač polju, sa ekipom Milića, Guber je ubilježio pobjedu 0:1. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Ratko Đurić,  novajlija u timu iz Srebrenice,  u 46. minutu.

„Promjene koje su napravljene u ekipi u prethodnom periodu pokazale su se kao odlični potezi. Mirko Mališić, koji je na čelu stručnog štaba nepunih mjesec dana, startovao je pobjedom, a nadamo se da će se tako nastaviti i ubuduće. Pored toga što traži red, rad i discipinu, novi trener ima i taj pobjednički mentalitet, što se i danas pokazalo. Mališić je pružio šansu svim igračima i pokazalo se da su u dobroj formi i da pripreme za nastavak takmičenja daju rezultate. Napadač Đurić, koji je u prelaznom roku stigao iz derventskog Birča, danas je prvi put zaigrao i pobjedničkim pogotkom dokazao da je odličan izbor za naš tim. Milići su odlična ekipa, koja nam nije dozvolila laku pobjedu, i siguran sam da će, sa promjenama koje su napravljene, u nastavku sezone pokazati koliko vrijede. Naš trenažni proces se nastavlja prema predviđenom planu i nadam se da će i narednih pet utakmica, koliko smo dogovorili, biti završeno povoljnim rezultatima“, kazao je Adis Cibralić, predsjednik srebreničkog Gubera.

Narednu pripremnu utakmicu Srebreničani igraju na Vidikovcu, 21.2.2018. godine, sa Bosnom iz Kalesije.

Mladost(BS) 0 : 1 Leotar
Glasinac 2011 2 : 1 Drina HE
Jedinstvo(Br) 8 : 4 Jedinstvo(Bč)
Mladost(G) 4 : 4 Famos
Velež 0 : 1 Budućnost
Sloga 6 : 0 Sloga Junajted
Ilićka 01 1 : 1 Proleter
Guber 1 : 2 Mladost(R)