Mladost upisala tri boda

ROGATICA – U prvoj utakmici proljećnog dijela prvenstva u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske grupa istok, rogatička Mladost sastala se sa Ilićkom 01 iz Brčkog koja je jesenji dio prvenstva završila na visokom četvrtom mjestu. Ako se zna da je Mladost ovaj dio prvenstva okončala na pretposljednjem mjestu, današnja utakmica ove dvije ekipe, koja je igrana na stadionu u Rogatici, dočekana je sa dozom bojazni.

Ali, ono što se vidjelo tokom igre, mnogi su se pitali ko je ovdje iz gornjeg a ko iz donjeg dijela prvenstvene tabele. Gosti iz Brčkog ne samo da su glat izgubili sa ubjedljivih 3:0, nego su i dobro prošli. Da su igrači Mladosti, posebno agilni Darko Rosić, bili malo s(r)etniji, rezultat je mogao biti i znatno ubjedljiviji u korist domaćina.

Ono što je bacilo sjenu na zasluženu pobjedu domaće ekipe, jeste nedisciplina igrača. Zaradili su čak 6 žutih kartona iako su tokom cijele utakmice bili bolja ekipa i pobjeda ni jednog perioda igre nije dolazila u pitanje. Zato pred stručnim štabom i upravom Mladosti stoje velike obaveze da igrače obuzdaju i uvjere da se svaki žuti karton na višestruki način može osvetiti ekipi u nastavku prvenstva.

MLADOST (Rogatica)  ILIĆKA 01 0 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Močević u 22, 2:0 Mil. Rajak u 47, 3:0 Nešković u 70 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar „9. Januar“ u Rogatici.
Gledalaca: 150.
Sudija: Dušan Berak (Trebinje) 7.

Žuti kartoni: Tošović, Božović, Nešković, B. Obradović, Sokolović, Močević (Mladost Rogatica) Kikić, Mišković (Ilićka 01).
Igrač utakmice: Milija Rajak (Mladost Rogatica) 8.

MLADOST (Rogatica): Jolović -, Miličević 6,5, Božović 7, B. Obradović 7, Močević 7,5, Mil. Rajak 8 (od 75 minuta Sorak -), D. Sokolović 7, Nešković 7 (od 82 minuta D. Obradović -), Mićo Rajak 6,5, Rosić 7 (od 90 minuta Šarenac -), Tošović 6,5. Trener: Slavko Obrenović.

IILIĆKA 01: Gorančić 6, Bojić 6 (od 45 minuta N. Mišković 5,5), Bošković 6, N. Marković 6,5, Grubešić 5,5, Arsić 6, Jandrić 6 (od 82 minuta Bobar -), Zimonjić 6,5, Kikić 5,5, D. Mišković 5,5 (od 75 minuta Lazukić -), B. Marković 5,5. Predstavnik kluba: Stevo Blagojević.

IZVOR:058.ba

Mladost Rogatica/FOTO:Sreten Mitrović

Mladost(BS) 0 : 1 Leotar
Glasinac 2011 2 : 1 Drina HE
Jedinstvo(Br) 8 : 4 Jedinstvo(Bč)
Mladost(G) 4 : 4 Famos
Velež 0 : 1 Budućnost
Sloga 6 : 0 Sloga Junajted