Zrinjski zaustavio Borac

Juniori Borca poraženi su i od mostarskog Zrinjskog i u drugoj utakmici polufinala Kupa BiH, odigranoj danas na pomoćnom terenu Gradskog stadiona. Nakon su u Mostaru trijumfovali rezultatom 3:0, Mostarci su danas zabilježili pobjedu rezultatom 1:2, te će u finalu, koje je zakazano za 8. maj, ukrstiti koplja sa Krupom ili Širokim Brijegom, koji će sutra odigrati svoju revanš utakmicu. Prvi duel, čiji je domaćin bio Široki Brijeg, završen je rezultatom 4:1.

Gostujući sastav je u prvom poluvremenu, za samo šest minuta, stekao prednost od dva gola. Igrao se 29. minut kada je prekršaj za jedanaesterac načinio golman Amar Bajić, a siguran realizator istog bio je Teo Rozić. U 35. minutu nakon prekida i centaršuta sa lijeve strane, golman našeg tima je uspio da “izboksuje” loptu, ali je ista stigla do Ivana Bošnjaka, koji preciznim udarcem “cijepa” mrežu za 0:2.

Naš tim je prepolovio zaostatak već na startu drugog dijela, odnosno u 47. minutu, kada je Nemanja Burgić pobjegao svom čuvaru i prebacio golmana trećeplasiranog tima juniorskog šampionata Vojina Savića. Ispostavilo se da je to bio i posljednji pogodak na današnjoj utakmici, a mora se priznati da Dragišićevi izabranici u drugom poluvremenu nisu bili ni miljenici sreće jer je čak tri puta pogođena stativa (Boris Jagodić dva puta i jednom Nemanja Burgić).

Nakon eliminacije iz Kupa BiH, Borčevi juniori se sada vraćaju obavezama u Premijer ligi BiH, u kojoj sedam kola prije kraja zauzimaju 11. mjesto na tabeli. Priliku da poprave plasman imaće u nedjelju od 13 časova, kada u Banjaluku dolazi desetoplasirana Mladost, dok će Borac pred domaćom publikom igrati i u 21. kolu, kada će ugostiti bijeljinski Radnik.

BORAC – ZRINJSKI 1:2 (0:2)

strijelci: 0:1 Rozić (penal, 29.), 0:2 Bošnjak (35.), 1:2 Burgić (47.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 50, sudija: Edis Zukić (Tuzla), žuti kartoni: Dubravac, Bajić, Bamburać (Borac), Bošnjak (Zrinjski).

BORAC: Bajić, Dubravac (od 46. minuta Grahovac), Nenad, Arsić (od 79. minuta Javorac), Turanjanin (od 60. minuta Jagodić), Kuruzović, Martić (od 46. minuta Bamburać), Milutinović, Banović, Mirčić (od 46. minuta Burgić), Vukobratović. Trener: Zoran Dragišić.

ZRINJSKI: V. Savić, Šunjić, Duraković, Džida (od 69. minuta Kordić), I. Savić (od 57. minuta Jovanović), Bošnjak, Ljubić, Rozić (od 63. minuta Cvitanović), Hajdarević (od 69. minuta Domđonaj), Biber, Bandić (od 81. minuta Mašić). Trener: Nenad Gagro.

(borac-sport, foto: borac-sport)

Željezničar Sport team : Borac
Kozara : Velež
Široki Brijeg : Zvijezda 09
Radnik (BN) : Tuzla City
Željezničar : Zrinjski
Radnik (H) : Krupa
Sarajevo : Sloboda