Kadeti Igokee ubjedljivom pobjedom nad Slobodom stigli u finale prvenstva BiH

Foto/ Sport1

Kadeti OKK Igokea savladali su vršnjake Slobode ubjedljivim rezultatom 80:61 u polufinalu kadetskog prvenstva BiH.

Oni su slavili rezultatom 80:61 i tako se plasirali na finalni turnir gdje će igrati sa Sparsima i Budućnosti iz Bijeljine.

Od samog starta Igokea je uspostavila svoj tempo, pa tako prvu četvrtinu dobila sa 20:14. U istom ritmu gosti su nastavili i u drugoj dionici, povećali prednost i na poluvrijeme otišli sa +8 (34:26).

Presudna je bila treća četvrtina koju je Igokea odigrala odlično, primivši samo 15, a postigavši čak 29 poena, što im je pri ulasku u posljednju dionicu donijelo prednost od 22 poena razlike (63:41). Četvrta četvrtina pripala je Slobodi sa 21:17, pa je Igokea slavila pobjedu rezultatom 80:61.

Najefikasniji u redovima Igokee bili su Marko Fržović sa 25 i Đorđe Curović sa 21. poenom, dok su u domaćem sastavu najviše poena postigli Adi Jahić (16) i Haris Dedajić (10).