1 : 2

Lakatši odnijeli bodove iz Dubrava

04.11.2017 Jagoš Jagoš

Laktaši su danas u Dubravama došli do treće uzastopne pobjede nanijevši protivniku prvi domaći poraz u sezoni. Po veli su gosti u 35. minuti. Dragan Šavija je lijepo probio po desnoj strani, poslao teledirigovan centaršut na Nenada Banjca, koji pogađa za 0:1. Domaći izjednačavaju osam minuta kasnije, kada je nakon kornera mrežu Vedrana Metlara zatresao Slaviša Vukajlović.

Laktaši su u drugom poluvremenu pojačali tempo, imali inicijativu i stvorili nekoliko čistih situacija. Pobjedonosni gol zabio je Slađan Lekić u 77. minuti, poslije asistencije danas sjajnog Mihaila Šipovca. S obzirom na propuštene prilike prednost gostiju mogla je biti veća, a treba istaći da velike zasluge za ovaj rezultat pripadaju i treneru Miljanu Bajiću, koji je u ovoj utakmici uveo određene promjene u sistemu igre, što se pokazalo kao pun pogodak. Dubrave će u narednom kolu gostovati u Novom Gradu, a Laktaši će u velikom opštinskom derbiju dočekati trnsku Slogu.

DUBRAVE - LAKTAŠI 1:2

DUBRAVE: Vasić, Radosavac, Hadžialagić, Gavrić, Berić, Glišić (od 60' Janković), Zorić (od 81' Demo E), Milaković (od 81' Demo M), Pilipović, Vukajlović, Kisin. Trener: Đorđo Grujičić

LAKTAŠI: Metlar, Telić, Šipovac (od 86' Popović), Bajić (od 89' Savić S), Trninić, Šavija, Savić O, Erceg, Keleman, Lekić, Banjac. Trener: Miljan Bajić

Dubrave - Laktaši / FOTO: Fejsbuk stranica Laktaša