3 : 2
3 : 1
Vranjak je poveo protiv gostiju iz Šamca
Na drugoligaskom Zapadu, u Vranjaku je 8.minut utakmice Vranjak - Borac. Vodi domaćin od 2.minuta golom Siniše Sarkića.
Domaći u bitnoj utakmici za opsatanak u ligi vode 2-0
Potop gostiju iz Šamca u prvom poluvremenu
Aleksandar Gajić ponovo je centrirao, a Siniša Sarkić u 26.minutu povećao prednost na 3:0
Ratko Dudić je izašao iz igre zbog povrede, ušao je Spasoje Savkić. Prva izmena u Vranjaku.
Ćosović smanjio prednost Vranjka
66.minut, udarac Ljubomira Rakića zaustavila je stativa
U 86.minutu Šamčani kažnjavaju silne promašaje domaćina i preko Miloša Ilića smanjuju prednost. Sada Vranjak vodi sa 3:2.
Utakmica završena
U 90.minutu sl.udarac za goste iz lepe pozicije. Samir Isanović poslao je loptu preko gola, a ubrzo je oznacen i kraj utakmice. Pozdrav iz Vranjaka

Vranjak bolji od Šamčana

26.05.2019 Slađan Jeremić

FK Vranjak

MODRIČA – Vranjak je u jednoj od najvažnijih utakmica sezone savladao super dobru ekipu Borca. Doduše, gosti su doputovali desetkovani pošto je nekoliko fudbalera povređeno i kažnjeno. Već na startu utakmice Siniša Sarkić je nagovestio pobedu svog tima. Onda je u 22.minutu veliki posao odradio Miloš Pejić, pa išao do kraja i pogodio cilj.

U 26.minutu ponovo je asistirao zapaženi kapiten Aleksandar Gajić, a Siniša Sarkić povisio prednost na 3:0, postigavši drugi gol na utakmici. Onda je u 41.minutu Aleksandar Ćosović vratio nadu Šamčanima da mogu stići do remija, eventualne pobede. Ipak, u drugom poluvremenu je Vranjak propustio niz prilika, a najzreliju imao je Ljubomir Rakić u 66.minutu kada je njegov šut zaustavila stativa.

U 87.minutu gosti kažnjavaju promašaje protivnika i preko Miloša Ilića smanjuju prednost na 3:2. U poslednjim trenucima utakmice Samir Isanović je izveo „slobodnjak“ iz lepe pozicije, ali je lopta završila preko gola.

Zasluženi trijumf Vranjaka!

28.kolo Druge lige Republike Srpske, grupa „Zapad“:

Vranjak – Borac 3:2 (3:1)

Stadion:“Centar“. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška) . Strelci: S.Sarkić u 4.i 27., Pejić u 22.minutu za Borac, Ćosović u 41.i M.Ilić u 87.minutu za Borac. Žuti kartoni: LJ.Sarkić, S.Sarkić, M.Stjepanović( Vranjak), N.Ilić, M.Ilić(Borac).

VRANJAK: m.Stjepanović , Đurić , Ristić , Rakić ,  Trepić , Gajić (od 65.min.Damjanović ), Dudić (od 43.min.Savkić ), S.Sarkić , Stojanović , Pejić , LJ.Sarkić (od 88.min.Mikelini ).

BORAC: Lakić , Ignjatović , D.Ilić , Dujmušić , M.Ilić , Ćosović , Čolić , N.Ilić (od 72.min.Simeunović ), Maksimović , Zurapović , Isanović 6.

Igrač utakmice: Miloš Pejić ( Vranjak) .