1 : 3

Lokomotiva nadomak izenađenja

18.09.2018 Administrator DC

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo su se nakon Čelzija i Lige prvaka vratile domaćem fudbalu, a u okviru četvrtog kola Premijer ženske lige BiH slavile su protiv Lokomotive rezultatom 1:3.

Na veliko iznenađenje svih, nakon dugo godina, fudbalerke iz Sarajeva primile su pogodak u 12. minuti kada je Dejana Ćosić, nakon centaršuta Selme Mešanović iz kornera pogodila glavom za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Gošće su u zaostatku bile sve do 32. minute kada je glavni sudija utakmice dosudio sumnjiv kazneni udaraca za SFK, a sigurna bila je Jasna  Đoković  i pogodila za 1:1.

Samo 4. minute kasnije Sarajke su uspijele da preokrenu rezultat nakon što je gol postigla Selma Kapetanović . Do kraja utakmice konačan rezultat 1:3 postavila je Mia Kuljanin .

ŽFK Lokomotiva Brčko - SFK 2000 Sarajevo 1:3 (1:2)

Stadion: Lokomotiva Gledalaca: 100 Glavni sudija: Vuković Rajka (Novi Grad) Žuti kartoni: Lokomotiva (Škahić), SFK (Hamzić, Ami. Spahić).

Lokomotiva: Fačić, Mujkić, Vrsajko, Mešanović, Trujić, Vujadin, Ćosić, Zukić, Ilić, Damjanović i Škahić.

SFK: Hasanbegović, Crnjak (od 54. Ali. Spahić), Đoković, Ami. Spahić, Kapetanović, Hamzić, Kamerić, Nikolić, Kuljanin, Hadžić i Selimović.